Strona głównaWiadomościOprogramowanieInstagram proponuje twórcom kilkadziesiąt tysięcy dolarów za korzystanie z klona TikToka

Instagram proponuje twórcom kilkadziesiąt tysięcy dolarów za korzystanie z klona TikToka

Instagram oferuje ogromne kwoty twórcom za publikację filmików na stworzonym przez siebie klonie TikToka – Rolkach.

Informacja o programie bonusów dla twórców korzystających z Instagrama rzuca nowe światło na to, jak dużo mogą zarobić oraz ile muszą mieć wyświetleń by zdobyć pieniądze. Jeden z użytkowników Reddita wskazał, że zaoferowano mu 35 tysięcy dolarów, jeśli jego rolki łącznie zdobędą nieco ponad 58 milionów wyświetleń w skali miesiąca. Nie jest to jedyna taka informacja, krążąca po sieci, ale w każdej mówi się o mniej więcej tej samej kwocie i wiążę się ją z podobną liczbą wyświetleń.

Instagram

Dla mniejszych twórców przeznaczono oczywiście mniejsze nagrody – osoby z liczbą followersów rzędu 50 tysięcy otrzymują w okolicach tysiąca dolarów, niektórzy jeszcze mniej – 600-800 dolarów. Z czasem jednak kwota może wzrosnąć – są osoby, które mając niecałe 25 tysięcy obserwujących, mogą zarobić 8,5 tysiąca dolarów, za 9,28 miliona wyświetleń. Innym taką kwotę proponuje się jeśli mają 15 tys. “widzów”. Najwyraźniej nie ma żadnych sztywno ustalonych reguł jak wypłata bonusa ma się wiązać z liczbą obserwujących. Program jest we wczesnej fazie, a Instagram nadal eksperymentuje z jego formatem.

Zobacz: Facebook, Instagram i inne serwisy z potężną awarią. Czy to zasłona dymna kradzieży danych?

Podobne programy można znaleźć na Youtube oraz Snapchacie. W sierpniu Youtube ogłosił, że zapłaci do 10 tysięcy dolarów miesięcznie za popularne wideo, natomiast na Snapchacie można w ten sposób zarobić od 1000 do 25 tysięcy dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię