Strona główna Wiadomości Hardware Spór pomiędzy Epic Games a Apple i Google się pogłębia

Spór pomiędzy Epic Games a Apple i Google się pogłębia

- Reklama -

Zeszłoroczny pozew Epic Games przeciwko Google oraz Apple się zaostrza. Firma Epic Games chce, by Brytyjskie oddziały tych dwóch gigantów zostały objęte postępowaniem sądowym.

Zacznijmy od przypomnienia, dlaczego Epic w ogóle złożyło ten pozew. Firma w swojej grze Fortnite ma własny system reklam i płatnej zawartości, który nie korzysta z algorytmów Google, ani Apple. Obie te firmy za umieszczenie aplikacji w swoim sklepie pobierają procent przychodów z danej aplikacji. Firmie Epic ta sytuacja się bardzo nie spodobała i postanowiła wytoczyć obydwu firmom proces o bezpodstawne zajmowanie części ich zysku. Na co obie firmy usunęły ze swoich platform grę Fortnite.

Aktualnie firma Epic postanowiła rozszerzyć swój pozew o kolejne państwo, a mianowicie o Wielką Brytanię. Firma domaga się przywrócenia aplikacji w sklepie i niepobierania procenta z dochodu gry. Niestety sąd UK uznał, że ten spór nie może być rozstrzygany przez Brytyjskie sądy. Przynajmniej w jednym przypadku. Firma Apple Ltd jest własnością swojej firmy matki Apple Inc. a ta jest poza jurysdykcją Brytyjskich sądów, więc oficjalnie firma Epic nie może złożyć pozwu w UK przeciwko Apple. W przypadku Google sytuacja jest zgoła odmienna. Alphabet Inc oraz Google LLC, są co prawda spółkami Amerykańskimi, ale w Wielkiej Brytanii mają 3 podmioty gospodarcze, przeciwko którym można podjąć działania prawne i z tej luki postanowiła skorzystać firma Epic, jak i Brytyjski sąd.

Kiedy i czy w ogóle ten spór zostanie rozstrzygnięty, nie wiemy, ale z całą pewnością firma Epic Games, będzie dążyła do zakończenia sprawy po jej myśli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE