Strona głównaWiadomościHardwareSpór pomiędzy Epic Games a Apple i Google się pogłębia

Spór pomiędzy Epic Games a Apple i Google się pogłębia

Zeszłoroczny pozew Epic Games przeciwko Google oraz Apple się zaostrza. Firma Epic Games chce, by Brytyjskie oddziały tych dwóch gigantów zostały objęte postępowaniem sądowym.

Zacznijmy od przypomnienia, dlaczego Epic w ogóle złożyło ten pozew. Firma w swojej grze Fortnite ma własny system reklam i płatnej zawartości, który nie korzysta z algorytmów Google, ani Apple. Obie te firmy za umieszczenie aplikacji w swoim sklepie pobierają procent przychodów z danej aplikacji. Firmie Epic ta sytuacja się bardzo nie spodobała i postanowiła wytoczyć obydwu firmom proces o bezpodstawne zajmowanie części ich zysku. Na co obie firmy usunęły ze swoich platform grę Fortnite.

Aktualnie firma Epic postanowiła rozszerzyć swój pozew o kolejne państwo, a mianowicie o Wielką Brytanię. Firma domaga się przywrócenia aplikacji w sklepie i niepobierania procenta z dochodu gry. Niestety sąd UK uznał, że ten spór nie może być rozstrzygany przez Brytyjskie sądy. Przynajmniej w jednym przypadku. Firma Apple Ltd jest własnością swojej firmy matki Apple Inc. a ta jest poza jurysdykcją Brytyjskich sądów, więc oficjalnie firma Epic nie może złożyć pozwu w UK przeciwko Apple. W przypadku Google sytuacja jest zgoła odmienna. Alphabet Inc oraz Google LLC, są co prawda spółkami Amerykańskimi, ale w Wielkiej Brytanii mają 3 podmioty gospodarcze, przeciwko którym można podjąć działania prawne i z tej luki postanowiła skorzystać firma Epic, jak i Brytyjski sąd.

Kiedy i czy w ogóle ten spór zostanie rozstrzygnięty, nie wiemy, ale z całą pewnością firma Epic Games, będzie dążyła do zakończenia sprawy po jej myśli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię