Strona głównaWiadomościHardwareIntel Core i7-12700 bez litery K zrównuje się wydajnością z Ryzen 7...

Intel Core i7-12700 bez litery K zrównuje się wydajnością z Ryzen 7 5800X w Geekbench

Najnowszy procesor Intel Core i7-12700 w bazowej konfiguracji, czyli bez literki K, został zauważony w bazie wyników popularnego benchmarka Geekbench. Wyniki, jakie uzyskał najnowszy procesor Intela, są bardzo obiecujące.

Baza wyników Geekbench to bardzo często źródło wycieków o nowych procesorach, nie inaczej jest w tym przypadku, chociaż zaprezentowane rezultaty trzeba brać z lekką dozą niewiary.

Dlaczego piszemy, że wyniki nie są do końca wiarygodne, z prostej przyczyny, po pierwsze procesor nie został do końca poprawnie rozpoznany. Według informacji CPUID jest to procesor (Family 6 Model 151) więc powinien to być faktycznie Intel Core i7-12700, ale nie zgadzają się inne parametry, jak liczba rdzeni. Testowany procesor wykryty został, jako jednostka z 8 rdzeniami i 16 wątkami, a według wcześniejszych informacji procesor ten miał być 20 wątkowy i miał składać się z 8 głównych wydajnych rdzeni (16 wątków) i z 4 rdzeni, o małej wydajności.

Możliwe jest, że Geekbench nie potrafi prawidłowo odczytać konfiguracji procesora, lub specyfikacja samego CPU uległa zmianie i np. wersja K tego procesora otrzyma dodatkowe rdzenie, byłby to zaskakujący ruch ze strony Intela, ale z drugiej strony dzięki temu procesory z serii K zyskałyby silny argument przemawiający za ich wyborem.

Testowany procesor Intel Core i7-12700 podczas testów pracował z częstotliwością 4789 MHz, a jego częstotliwość bazowa podobno wynosi 2,1 GHz. W trakcie testów pracowało tylko 8 rdzeni i 16 wątków.

Wyniki, jakie osiągnął procesor Intela są następujące. W teście dla pojedynczego rdzenia testowany procesor osiągnął wynik 1595 pkt, jest to 5% wolniej od AMD Ryzen 7 5800X, a w teście wielowątkowym, osiągnął 10170, czyli o 2% mniej od AMD Ryzen 7 5800X.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię