Strona głównaWiadomościIntel jednak bez opóźnień. Cannon Lake na początku 2018 roku

Intel jednak bez opóźnień. Cannon Lake na początku 2018 roku

Informacje o trzecim opóźnieniu premiery procesorów Intel Cannon Lake okazały się fałszywe. Niebiescy cały czas planują wprowadzić nowe układy na początku 2018 roku. Co więcej, niektóre modele mają być dostępne jeszcze w 2017.

Początkowa informacja pochodziła z serwisu PatentlyApple, który oparł ją o slajd z prezentacji samego Intela. Jednak po drodze popełniono kilka błędów. Po pierwsze, slajd pochodził sprzed pół roku, więc nie jest aktualny. Po drugie, wyciągnięto zbyt daleko idące wnioski. Autor doszedł do wniosku, że procesory Cannon Lake zadebiutują dopiero pod koniec 2018 roku, co oznaczałoby już trzecie z kolei opóźnienie. Jednak na slajdzie nigdzie nie pojawia się taka informacja. Pomimo tego zagraniczne i polskie serwisy (w tym my sami) zaczęły powielać historię. Ale uspokajamy niecierpliwych – na razie nic nie wiadomo o kolejnym opóźnieniu.

Procesory Intel Cannon Lake mają zadebiutować na rynku na początku 2018 roku. Będą to pierwsze układy korzystające z litografii 10 nm. Co więcej, niektóre modele pojawią się w dostawach jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej będą to konstrukcje, na które nie ma wielkiego zapotrzebowania, czyli z serii Y oraz U.

Źródło: PCLab

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię