Strona głównaWiadomościIntel oficjalnie prezentuje nowy procesor z rodziny Coffee Lake

Intel oficjalnie prezentuje nowy procesor z rodziny Coffee Lake

Intel Core i3-8130U to nowy procesor Intela z serii Coffee Lake. Jak łatwo wywnioskować z jego nazwy, jest to konstrukcja przeznaczona do laptopów. Ale czy to rzeczywiście zupełnie nowy procesor?

W przypadku procesorów mobilnych z serii „U” Intel zastosował nieco inną politykę. Tutaj nie uświadczymy modeli sześciordzeniowych. Zarówno Core i7, jak i Core i5 mają tylko po cztery rdzenie, przy czym te mocniejsze dodatkowo oferują SMT (Simultaneous Multi-Threading). W związku z tym oferowanie Core i3 z czterema rdzeniami, jak w modelach desktopowych, nie miałoby najmniejszego sensu. Dlatego Core i3-8130U ma tylko dwie jednostki fizyczne z obsługą czterech wątków.

Zobacz także: Wiemy, kiedy zadebiutują laptopy gamingowe z procesorami Coffee Lake-H

Tak naprawdę nowy procesor to jedynie usprawniona wersja Core i3-7130U. W porównaniu do poprzednika ma niższe taktowanie bazowe (2,2 GHz), ale za to wyższe w trybie Turbo (3,4 GHz). Wyposażony jest w 1 MB więcej pamięci cache, a także obsługuje pamięci DDR4-2400 zamiast DDR4-2133. Poza tym ma dokładnie ten sam, zintegrowany układ graficzny Intel HD 620. Nieco zaskakujący jest fakt, że pomimo niższego taktowania TDP 8130U wynosi 10 W, podczas gdy w 7130U wynosiło ono 7,5 W.

Źródło: Tom’s Hardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię