Strona głównaWiadomościNajnowsza wersja sterowników do kart AMD przyśpiesza działanie PUBG a przy okazji...

Najnowsza wersja sterowników do kart AMD przyśpiesza działanie PUBG a przy okazji sprawia kilka innych problemów

AMD przygotowało aktualizację sterowników do swoich kart graficznych. Najnowsza wersja Radeon Software Adrenalin Edidtion oznaczona numerem 18.2.2 zapewnia wsparcie dla Kingdom Come: Deliverance oraz dwóch najpopularniejszych gier battle royal czyli PUBG oraz Fortnite.

Najnowszy sterownik poprawia wydajność kart Radeon RX Vega 56 i RX 580 w grach działających w rozdzielczości 1440p oraz 1080p. Wydajność osadzonego w średniowiecznym świecie tytułu od Warhorse’a powinna wzrosnąć o 3% na RX Vega 56 i o 4% na RC 580. Fani gry muszą przygotować się również na pobranie aktualizacji do gry ważące 20 GB.

Również gracze PUBG i Fortnite powinni być zadowoleni. Wydajność PUBG powinna wzrosnąć o 3 i 6% odpowiednio dla kart RX Vega 56 i RC 580. Z kolei fani Fortnite powinni odczuć poprawę wydajności rzędu 5% dla RX Vega 56 i 7% wzrost wydajności na kartach RX 580.

Żeby jednak nie było tak kolorowo, sterowniki mogą spowodować wystąpienie problemów z innymi aplikacjami. Znane są przypadki braku tekstury wody w World of Final Fantasy, szybkie zmiany minimalnego i maksymalnego zakresu FreeSync w pełnoekranowych grach lub konfiguracjach z wieloma monitorami. Jak również przypadkowa aktywacja FreeSync podczas odtwarzania wideo w Google Chrome.

Aktualizację można pobrać bezpośrednio ze strony AMD.

Jak w przysłowiu „Zamienił stryjek siekierę na kijek”. Chyba warto odpuścić sobie tę wersję sterownika i poczekać na kolejną, która załata problemy występujące w innych grach i w Chrome.

Źródło: tomshardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię