Strona głównaWiadomościIntel VR Games cześcią targów IEM Expo. Turniej w świecie nierzeczywistym

Intel VR Games cześcią targów IEM Expo. Turniej w świecie nierzeczywistym

5 marca to dzień warty odnotowania w podręcznym kalendarzyku, bowiem wtedy rozpocznie się Intel VR Games. Na miejscu będzie można za darmo przetestować zarówno sprzęt jak i swoje umiejętności w grach VR.

Intel VR Games jest częścią tegorocznych targów Intel Extreme Masters Expo organizowanych w Katowicach. Organizatorzy imprezy postanowili w dosyć ciekawy sposób ukoronować nadchodzące wydarzenie. Aby zachęcić do udziału w nim, dla zwiedzających przygotują stoiska z urządzeniami VR, które zostaną wykorzystane do przeprowadzenia turnieju w grach: The Unspoken, Lone Echo, Arizona Sunshine.

– Wirtualna rzeczywistość to 'the next big thing’, a Intel jest jednym z motorów napędowych tej rewolucji. Możliwość zanurzenia się w świecie wirtualnym, zupełnie nowy poziom doświadczeń i rozrywka na niespotykanym dotąd poziomie – wszystko to czeka na uczestników Intel VR Games – mówi Krzysztof Jonak, Poland Country Manager w firmie Intel. Kiedy planowaliśmy tegoroczne finały Intel Extreme Masters wiedzieliśmy, że VR musi być ich ważną częścią. Technologia VR zredefiniuje gaming. Już wkrótce użytkownik będzie mógł nie tylko wejść w środek wirtualnego świata za pomocą obrazu i dźwięku, ale także dotyku – dodaje.

Szykuje się impreza można by rzec idealna. Wejście jest całkowicie bezpłatne. Możliwość obejrzenia nowinek technologicznych i rywalizowania w VR na pewno skuszą wielu amatorów komputerowej rozrywki. Start turnieju zaplanowany jest na godzinę 12:00 i również od tej godziny na kanale ESL PL na Twitchu będzie można odpalić transmisję.

Źródło: PAP, eslgaming.com, legacy.dinopc.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię