Strona głównaWiadomościHardwareIntel Xe-HPG, znamy prawdopodobną datę premiery, oraz proces produkcyjny.

Intel Xe-HPG, znamy prawdopodobną datę premiery, oraz proces produkcyjny.

Intel w 2021 roku wydaje swoje pierwsze karty graficzne skierowane do graczy – Intel Xe-HPG. Do ich produkcji firma z Santa Clara nie będzie używała własnego procesu technologicznego 10nm SuperFin. Tylko zamierza zlecić produkcję zewnętrznej firmie. TSMC wydaje się najlepszym kandydatem.

Nowe karty graficzne Intela mają wykorzystywać najnowszy proces litograficzny 6 nm TSMC.

Jak podają źródła IThome (@harukaze5719), to właśnie TSMC ma największe szanse na wygranie przetargu na dostarczenie układów graficznych do najnowszych gamingowych kart graficznych Intela. Ich głównymi atutami są dopracowany proces 6 nm oraz współtowarzyszące mu technologie, a co najważniejsze doświadczenie przy wywarzaniu układów graficznych dla pozostałym producentów kart graficznych.

Najnowszy proces litograficzny 6 nm (nazwa kodowa N6) został zaprezentowany przez TSMC na ich ostatniej konferencji dotyczącej rozwoju firmy. Proces N6 wykorzystuje unowocześnioną wersję litografii EUV, która w porównaniu z poprzednią litografią N7 (7nm) ma pozwalać na gęstsze o 18% upakowanie układów logicznych. Jak wpłynie to na końcową wydajność kart graficznych Intela. Dowiemy się w przyszłym roku. Jednego możemy być pewni, będą musiały konkurować z bardzo mocnymi układami AMD RDNA 2 oraz Nvidia Ampere.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię