Strona głównaWiadomościHardwareIntel testuje już dedykowane karty graficzne Xe

Intel testuje już dedykowane karty graficzne Xe

Intel już kilka miesięcy temu oficjalnie zapowiedział wejście na rynek dedykowanych kart graficznych. Niebiescy chcą konkurować zarówno z AMD, jak i Nvidią. Pierwsze konstrukcje są już testowane w laboratoriach firmy.

Intel zapowiedział, że pierwsze dedykowane karty graficzne z rodziny Xe trafią do sklepów w 2020 roku. Nie znamy tutaj bardziej szczegółowej daty, więc równie dobrze może to być dopiero grudzień. Pomimo tego wiele osób powątpiewało czy jest to termin realny. Wygląda na to, że Intel ma wszystko pod kontrolą i przyszłorocznej daty premiery uda się dotrzymać.

Zobacz: Nie, Intel nie tworzy tylko kart graficznych w cenie około 200 dolarów

Na oficjalnym koncie Intel Graphics na Twitterze firma poinformował, że odbyły się pierwsze testy jeden z kart graficznych. Propotyp udało się podłączyć do komputera. Został on uruchomiony i wyświetlił obraz. To niby niewiele, ale sam Intel określa ten moment jako ważny kamień milowy w historii rozwoju kart graficznych z rodziny Xe. To w końcu pierwszy raz, który architektura po prostu zadziałała. Można zatem powiedzieć, że GPU oficjalnie zostały powołane do życia.

Zobacz: Intel szykuje przynajmniej cztery dedykowane karty graficzne

Na temat samych kart nie wiemy wiele. Według plotek Intel chce walczyć w każdym segmencie rynku, także modeli najbardziej wydajnych, a nawet konstrukcji przeznaczonych do rozwiązań profesjonalnych. Jednak początkowo należy spodziewać się urządzeń ze średniej półki. Premiera, jak już wspominałem, w 2020 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię