Strona głównaWiadomościIntel zapowiada - Rocket Lake - procesory 11 generacji dla komputerów desktopowych.

Intel zapowiada – Rocket Lake – procesory 11 generacji dla komputerów desktopowych.

Intel zdradził nazwę kodową nowych desktopowych procesorów jedenastej generacji. Będą nazywały się Rocket Lake.

Z przecieków wiemy, że procesory mają zadebiutować na rynku w pierwszej kwarcie, 2021 roku. Dodatkowo z potwierdzonych informacji wiemy, że procesory te będą obsługiwały PCIe 4.0 oraz wszystkie aktualnie stosowane techniki w procesorach Intela.

 Więc na pewno nie zabraknie Turbo Boost Max Technology 3.0 oraz Thermal Velocity Boost. Obie te techniki pozwalają na automatyczne zwiększenie częstotliwości pracy rdzenia, jak tylko istnieje taka możliwość tzn. temperatura procesora nie jest za wysoka i budżet energetyczny nie został przekroczony.

Dodatkowo Intel podkreśla, że firma Intel bardzo blisko współpracuje ze studiami deweloperskimi i gry w dużej mierze optymalizowane są pod procesory Intela. Jako przykłady możemy podać optymalizacje dla:

  • Microsoft Flight Symulator 2020, gdzie wykorzystywana jest technika Software Masked Occlusion Culling – odpowiedzialna za wyświetlanie tylko widocznych dla graczy pikseli. Dzięki temu otrzymujemy większą wydajność na procesorach Tiger Lake.
  • Gears Tactics, Intel pomagał w implementacji VRS (Variable Rate Shading), oraz obliczeń asynchronicznych. Obie te techniki mają za zadanie przyspieszyć proces wyświetlania grafiki.
  • Total War Saga: Troy, Intel zaangażowany był w optymalizację kodu gry, w taki sposób, żeby jak najlepiej wykorzystać dużą dostępną liczbę rdzeni oraz wysokie ich taktowanie. Dzięki temu w grze możemy podziwiać lepsze efekty środowiskowe (ładniejsza trawa, symulacja cieczy)

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIntel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię