Strona głównaGryAktualnościBlizzard zamyka swój oddział w Wersalu

Blizzard zamyka swój oddział w Wersalu

Wygląda na to, że Activision Blizzard zamyka swoje biuro w pobliżu Wersalu we Francji. Według doniesień pracownicy nie zostali jeszcze poinformowani o szczegółach.

Jak podaje Bloomberg, francuskie biuro Activision Blizzard znajdujące się w pobliże Wersalu ma zostać zamknięte. Sami pracownicy mają dostać więcej informacji w tej sprawie dopiero w przyszłym tygodniu. Na razie nie jest jasne dokładnie ile osób ma stracić pracę oraz kiedy nastąpi zamknięcie.

Zobacz: MSI USA oskarżone o sprzedaż GeForce RTX 3080 po zawyżonej cenie na eBay

Zwolnienia masowe to bardzo kiepska sytuacja. Na szczęście przepisy prawa pracy we Francji nakazują przyznanie zwalnianym pracownikom sowitych odpraw. Bloomberg twierdzi, że biuro w Wersalu zajmuje się marketingiem, obsługą klienta oraz lokalizacją gier studia w Europie. Źródła twierdzą, że firma planowała pierwotnie przenieść połowę biura do Londynu, ale plan spalił na panewce ze względu na Brexit i trwającą pandemię koronawirusa. Zamiast tego podjęto decyzję o zamknięciu oddziału firmy.

Activision Blizzard skomentowało to tak:

W ciągu ostatniego roku badaliśmy, w jaki sposób możemy najlepiej zintegrować nasze możliwości w całej firmie, umożliwiając nam lepsze wykorzystanie talentów, wiedzy i skali, gdy dostosowujemy się do potrzeb szybkiego rozwoju w wysoce konkurencyjnej i skoncentrowanej na technologii branży cyfrowej.

Z kolei w serwisie Gamesindustry.biz możemy przeczytać:

W kontekście naszego biura w Wersalu, kierownictwo Blizzard France poinformowało przedstawicieli swoich pracowników o proponowanym projekcie reorganizacji działalności. Wspieranie naszych pracowników w tym procesie jest naszym priorytetem. Pracujemy nad różnymi procesami z tym związanymi, a spotkanie CSE zapanowano na 13 i 14 października.

To nie pierwszy przypadek zwolnień w biurze w Wersalu. W zeszłym roku firma pozbyła się 134 z 400 pracowników. Activision Blizzard w tym czasie pozbył się 800 pracowników w całej firmie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię