Strona głównaWiadomościOprogramowanieInternet Explorer zostanie uśmiercony w przyszłym roku

Internet Explorer zostanie uśmiercony w przyszłym roku

To dzieje się naprawdę, najlepsza przeglądarka internetowa do pobierania Firefoxa i Chrome’a już wkrótce odejdzie na emeryturę. Internet Explorer na dobre zniknie w 2022 roku.

Microsoft wysyła swoją przeglądarkę Internet Explorer na zasłużoną emeryturę. Jeszcze w 2015 roku firma wypuściła przeglądarkę Edge, która miała przejąć obowiązki IE. Teraz została wyznaczona dokładna data uśmiercenia starej przeglądarki.

Zobacz: Take-Two zapowiada plany na nowe IP Gearboxu

Sam nie korzystam z IE już od dłuższego czasu, jednak doskonale zdaję sobie sprawę, że wiele firm może mieć problemu z powodu wyłączenia IE. Wiele aplikacji wewnętrznych, z których korzystają firmy nadal wykorzystuje IE, jego specyficzne zasady działania i błędy. Teraz muszą szybko przestawić się na nowe.

Microsoft widzi przyszłość w Edge. Jak możemy przeczytać na blogu Microsoftu – Edge jest nie tylko szybszy i bezpieczniejszy, ale jest też nowocześniejszy niż IE. Co więcej, wbudowany tryb kompatybilności pozawala na uruchamianie starszych witryn i aplikacji webowych. Z doświadczenia wiem, że różnie to działa.

Data śmierci IE została wyznaczona na 15 czerwca 2022 roku. Od tego dnia aplikacja nie będzie dostępna i nie będzie obsługiwana przez niektóre wersje Windows 10. Jednak nie oszukujmy się czy ktoś poza kilkoma wyjątkami będzie z tego powodu płakać?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię