Strona głównaGryAktualnościEA rejestruje nowy znak towarowy. Czy to oznacza powrót legendarnego RPG?

EA rejestruje nowy znak towarowy. Czy to oznacza powrót legendarnego RPG?

EA złożyło wniosek o zarejestrowanie nowego znaku towarowego – Jade Empire. To może oznaczać powrót wręcz legendarnej już gry RPG w świecie fantasy i sztuk walki o tej samej nazwie. Kilkanaście lat temu odpowiedzialne było za nie studio BioWare.

Oryginalne Jade Empire wyszło w 2005 roku na Xboxa 360. Gra została stworzona przez BioWare i wydana przez Microsoft. W 2007 roku studio zostało przejęte przez Electronic Arts i RPG trafiło również na PC-ty, a w 2016 roku także na iOS-a oraz Androida. Teraz, dokładnie 25 stycznia 2019 roku, EA złożyło nowy wniosek o nadanie znaku towarowego Jade Empire. Czy to oznacza, że otrzymamy nową wersję gry?

Zobacz: Apex Legends – darmowy battle royale w uniwersum Titanfall już jutro?

Jest na to spora szansa. Aktualnie trwa moda na remastery oraz powroty do starych i znanych marek. EA też może się jej poddać. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że tego typu wnioski są czymś normalnym i wcale nie muszą oznaczać nowej produkcji lub nawet odnowionej wersji klasyka. Być może Elektronicy chcą być pewni, że ich własność intelektualna nie wygaśnie i nadal będą jedną firmą, która może wykorzystywać nazwę Jade Empire.

Zobacz: Który wydawca był najwyżej oceniany w 2018 roku? TOP3 może Cię zaskoczyć

Trzeba też pamiętać, że chociaż BioWare aktualnie skupia się na Anthem, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby drugi zespół w tym samym czasie pracował na Jade Empire. Tym bardziej, że Anthem jest już o krok od oficjalnej premiery i część osób będzie można przerzucić na nowe projekty. Gracze na pewno ucieszyliby się z powrotu takiej marki jak właśnie Jade Empire.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię