Strona głównaKonsoleJak przenieść gry i zapisy z PS4 na PS5?

Jak przenieść gry i zapisy z PS4 na PS5?

Premiera PS5 zbliża się wielkimi krokami. Nowa konsola będzie oferowała dostęp do gier z PS4 w ramach kompatybilności wstecznej. Tylko jak je przenieść pomiędzy konsolami tak żeby nie trafić zapisów. Wyjaśniamy.

Do premiery konsol nowej generacji pozostało już niewiele czasu. Niestety ostatnio dowiedzieliśmy się, że w dniu premiery PS5 nie będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw dysków SSD, do tego czasu będzie można jednak korzystać z nośnika USB. Nośnik ten będziemy mogli wykorzystać do przeniesienia zapisów z gier pomiędzy konsolami. W ramach oferowanej kompatybilności wstecznej swoją bibliotekę gier będziemy mogli przenieść na kilka sposobów.

Zobacz: The Elder Scrolls Online z nowym dodatkiem, także dla konsol

Sieć lokalna

Pliki z konsoli PS4 będziemy mogli przenieść wykorzystując domową sieć lokalną. Obie konsole należy podłączyć do tej samej sieci za pomocą kabla lub WiFi i na obu konsolach zalogować się na swoje konto. Następnie należy wykorzystać narzędzie Transfer Data from Your PS4, które uruchamiamy z poziomu konsoli PS5. W czasie transferu możemy swobodnie korzystać z nowej konsoli.

Dysk zewnętrzny i nośniki danych

Gry, pudełkowe na płytach z PS4 możecie zainstalować bezpośrednio na PS5. Podobnie będzie wyglądało przenoszenie gdy korzystacie z dysku zewnętrznego. Wystarczy przepiąć go z PS4 do PS5. Jest to rekomendowany przez Sony sposób. Producent sugeruje pozostawienie na konsoli wolnej przestrzeni na dysku, aby instalować gry dedykowane dla PS5, które wykorzystają moc dysku SSD.

Gry, które zakupiliśmy wcześniej w sklepie PSN będą dostępne do pobrania z naszej biblioteki. Warto jednak mieć szybkie połączenie internetowe.

Jak przenieść save z PS4 na PS5?

Pierwsza omawiana metoda przenosi również zapisy gier. Dzięki temu nie musimy zaczynać rozgrywki od nowa. Inny sposób to z pozycji PS4 uruchomienie zapisu stanu gry w chmurę, co wymaga aktywnej subskrypcji PS Plus. Można również skorzystać z pendrive’a i przenieść zapisy ręcznie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię