Strona głównaWiadomościJak wyglądałby Wiedźmin 3 odpalony w rozdzielczości 8K? Za chwilę się przekonacie

Jak wyglądałby Wiedźmin 3 odpalony w rozdzielczości 8K? Za chwilę się przekonacie

Wiedźmin 3 w najwyższej możliwej rozdzielczości wygląda powalająco pięknie. Aczkolwiek, by móc uruchomić grę w 8K trzeba mieć naprawdę nieziemski komputer.

Sprawcą wydarzenia jest niejaki Thirty Ir z grupy Kotaku, który udostępnił film prezentujący Wiedźmina 3 w najbogatszych graficznych szatach. Mowa tu o ustawieniach maksymalnych, a w tym z zaznaczoną opcją Nvidia Hairwork, czy HBAO+ odpowiadającą za dynamiczną okluzję środowiska. Uruchomienie tylko tych dwóch opcji przy Full HD może wywołać efekt cięcia obrazu na wielu dobrych kartach graficznych, a tu na przekór złego odpalono grę w rozdzieloczości 8K (7680 x 4320). Jak myślicie, czy Geralt po ekranie chodził płynnie, czy może tak, jakby wypił za dużo temerskiej gorzałki?  

Przed odtworzeniem filmu w 8K bądźcie jednak uprzedzeni i ostrzeżeni. Nawet zwykłe obejrzenie nagrania wymaga dość konkretnego procesora i łącza internetowego, a druga rzecz to kwestia rozdzielczości, którą obsługują Wasze ekrany. W chwili, gdy możecie pochwalić się tylko FHD, to i tak zauważycie różnicę, ale na esencję w 8K nie ma co liczyć.  

Po obejrzeniu materiału mogłem tylko zakrzyknąć: „Niech mnie kule biją i gęś kopnie w zadek”. Nie dość, że gra wyglądała epicko, to na dodatek pracowała w równym tempie powyżej 60 kl/s. Uzyskany efekt nie był jednak zasługą jednego potwornego sprzętu, a dwóch jednostek, które z osobna zostały wykorzystane do włączenia gry i wykonania nagrania wideo. Poniżej możecie sprawdzić jakie maszyny zostały zaprzegnięte do pracy z Wieśkiem w 8K:

Zestaw przeznaczony do grania – Uber Rig:

  • Karty graficzne: 4 x GTX Titan Xp (2017) SLI @ 2038 Mhz/13358 Mhz
  • Płyta główna: Asus Rampage V Extreme (X99)
  • Procesor: i7 6950X 4,3 GHz
  • RAM: Corsair Dominator Platinum DDR4 3200 Mhz (64 GB)

Zestaw przeznaczony do nagrania materiału – Asus RoG Swift (G-Sync) Rig:

  • Karty graficzne: 4 x GTX 1080 Ti SLI @ 2025 Mhz/12110 Mhz
  • Płyta główna: ASRock Extreme11 (X79)
  • Procesor: i7 3970X 4,8 GHz
  • RAM: Corsair Dominator Platinum DDR3 2133Mhz (32GB)

Źródło: gamespot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię