Strona głównaPoradnikiHardwareJak zainstalować dysk M.2 SSD w PlayStation 5?

Jak zainstalować dysk M.2 SSD w PlayStation 5?

Posiadacze PlayStation 5 długo czekali na ten moment. W konsoli nowej generacji Sony można teraz zainstalować dysk M.2 SSD. 

Wczoraj dostaliśmy oficjalne zapowiedzi, a dzisiaj stały się one rzeczywistością. Najnowsza aktualizacja PlayStation 5 pozwala użytkownikom zainstalowanie w konsoli dysku SSD M.2. Postanowiliśmy krótko przeprowadzić Was przez ten proces i wyjaśnić, czego potrzebujecie, żeby wymienić dysk w swojej konsoli.

 

Wymagania

Przed zakupem nowego dysku SSD warto upewnić się, że spełnia on wymagania postawione przez Sony. Podstawowym z nich jest efektywne rozpraszanie ciepła za pomocą struktury chłodzenia. Poniżej znajdziecie jednak kilka dodatkowych zaleceń, które na swojej stronie internetowej umieściło PlayStation.

Interfejs Dysk SSD M.2 NVMe (Key M) z obsługą PCI-Express Gen4x4
Pamięć masowa 250 GB–4 TB
Obsługiwane rozmiary złącza 2230, 2242, 2260, 2280, 22110
Rozmiar łącznie z mechanizmem rozpraszania ciepła Szerokość: maks. 25 mm
Długość: 30/40/60/80/110 mm
Wysokość: maks. 11,25 mm (maks. 8,0 mm od góry płyty, maks. 2,45 mm od spodu płyty)
Prędkość odczytu sekwencyjnego Zalecana jest prędkość co najmniej 5500 MB/s
Typ gniazda Socket 3 (Key M)

 

Na stronie supportu znajdziecie wszystkie rodzaje wspieranych dysków oraz wyjaśnienie różnic pomiędzy poszczególnymi dyskami SSD M.2.

 

Instalacja dysku

Proces instalacji nowego dysku SSD M.2 jest bardzo prosty i będzie wymagał zaledwie standardowego śrubokręta #1. Zanim przejdziecie do instalacji, konsolę trzeba odłączyć od prądu oraz telewizora i poczekać aż ostygnie. Warto mieć również na uwadze fakt, że po instalacji dysk SSD zostanie sformatowany. Jeżeli przechowujecie na nim jakieś cenne dane, przerzućcie je na inny dysk przed podłączeniem go do konsoli.

Na stronie supportu PlayStation znajduje się szczegółowa instrukcja instalacji dysku SSD M.2, która przez cały proces przeprowadzi Was krok po kroku. Znajdują się tam również grafiki dokładnie obrazujące instalację. Na kanale YouTube PlayStation Support możecie zobaczyć proces instalacji w formie wideo.

 

Instalacja gier na dysku SSD M.2

Po zamontowaniu dysku warto upewnić się, że nowe gry będą na nim instalowane. W tym celu trzeba otworzyć Ustawienia > Pamięć masowa > Miejsce instalacji. Możecie wybrać tam miejsce instalacji kolejnych gier oraz aplikacji.

Ponadto, PlayStation oferuje możliwość przeniesienia zainstalowanych w pamięci konsoli gier na świeżo zainstalowany dysk SSD M.2. W bibliotece gier wystarczy w tym celu zaznaczyć interesujące nas tytuły, wcisnąć przycisk opcji i wybrać „Przenieś gry i aplikacje”.

Podobnie jak w przypadku pozostałych dysków, w sekcji Ustawienia > Pamięć Masowa można sprawdzić wolne miejsce na naszym dysku SSD M.2.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię