Strona głównaEsportIEM Katowice 2022 - fani i zawodnicy znowu razem! ESL ogłasza zmiany...

IEM Katowice 2022 – fani i zawodnicy znowu razem! ESL ogłasza zmiany w systemie rozgrywek

ESL przedstawiło zmiany w harmonogramie ESL Pro Tour CS:GO na sezon 2022. Jednak najważniejsza wiadomość to IEM Katowice 2022 z fanami.

ESL Pro Tour to chyba największa i najbardziej “usystematyzowana” seria turniejów CS:GO na świecie. A ogłoszone dzisiaj zmiany idą jeszcze dalej. W nowym, odświeżonym harmonogramie znajdzie się miejsce dla 7 turniejów rangi Masters i 4 turnieje rangi Challenger. Do nich dołączą 4 ligi ESL Pro Tour Challenger (znane wcześniej jako ESEA Premier) i 10 turniejów o mistrzostwa krajów. Turnieje rangi Challenger zastąpią w nowym systemie wydarzenia z cyklu DreamHack Open.

IEM Katowice 2022
To największa przebudowa ESL Pro Tour od początków tego systemu, czyli roku 2019. Najlepsze drużyny z turniejów rangi Challenger trafią do ESL Pro League, a sama liga zostanie rozbudowana. Oczywiście najważniejsze dla wszystkich pozostaną dwa turnieje – IEM Katowice 2022 oraz IEM Cologne 2022. Fanów zdecydowanie powinna ucieszyć wiadomość, że począwszy od iEM Katowice 2022, według zapewnień ESL, na esportowe areny powrócą kibice. Ma się to oczywiście odbyć z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa – a jak restrykcyjne potrafią one być, przekonali się chociażby zawodnicy biorący udział w tegorocznym IEM Cologne. Wszystkie informacje na temat sprzedaży biletów i innych wymagań co do IEM Katowice zostaną ogłoszone już niedługo.

Łączna pula nagród wszystkich turniejów wynosi 5 milionów dolarów. ESL szacuje, że z wydarzeń tych powstanie 200 godzin transmisji (nie wliczając Chin).

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię