Strona głównaWiadomościJaka jest najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy? Już wiemy

Jaka jest najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy? Już wiemy

Zastanawialiście się kiedyś – jaka jest najpopularniejsza karta graficzna wśród graczy komputerowych? Okazuje się, że dość łatwo znaleźć na to odpowiedź. Wystarczy tylko zajrzeć w statystyki Steama, który dokładnie bada PC-ty swoich użytkowników.

Aktualnie najpopularniejszą kartą graficzną wśród użytkowników Steama jest GeForce GTX 1060. Model ten może pochwalić się wynikiem na poziomie 12,56 procent, dzięki czemu wyprzedza GTX 960, GTX 750 Ti, GTX 1050 Ti oraz GTX 950. Niestety, trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wyniki są lekko przekłamane, ponieważ Steam jednakowo traktuje modele z 3 i 6 GB pamięci VRAM. A przecież wiadomo, że odróżnia je nie tylko ilość pamięci.

Jeśli chodzi o mocniejsze karty, to nie cieszą się one aż tak dużą popularnością. GeForce GTX 1070 jest dopiero na ósmym miejscu z wynikiem 2,62 procent, a GTX 1080 już na dwunastym z udziałem na poziomie 1,39 procent. Trzeba jednak zaznaczyć, że z każdym miesiącem znajdują one coraz większe uznanie wśród graczy, więc powoli, ale systematycznie poprawiają swoje lokaty.

jednocześnie użytkownicy Steama najbardziej cenią sobie procesory Intela (91,24 procent) i to w wersji czterordzeniowej (72,42 procent). Ich ulubionym systemem operacyjnym jest Windows 7 w wersji 64-bitowej. Jednocześnie cały czas VR to zabawa dla wybrańców, bowiem okulary Wirtualnej Rzeczywistości znajdziemy tylko u 0,34 procent użytkowników (najpopularniejszy jest Oculus Rift).

Źródło: Steam

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię