Strona głównaWiadomościProblemy z najnowszymi sterownikami AMD

Problemy z najnowszymi sterownikami AMD

Niemiła wiadomość dla posiadaczy GPU AMD. Ostatni sterownik Adrenalin powoduje problemy z wieloma tytułami wykorzystującymi DX9. AMD początkowo zapowiadało, że nie naprawi problemu. Pod wpływem nacisku społeczności graczy szybko zmienili decyzję.

Pierwsze informacje o problemach z nowymi sterownikami pojawiły się na Reddit. Coraz więcej użytkowników GPU AMD zgłaszało, że ma problemy z niektórymi starszymi grami np. Wiedźmin, Read Alert 3, Batttle of Middle Earth oraz innymi tytułami wykorzystującymi biblioteki DX9. Gry zamykały się z komunikatem błędu “Fatal error: Exception in exception handler”. Odkryto, że problem występuje tylko w sterownikach wydanych po 1.12.2017, czyli ostatniej aktualizacji od AMD o nazwie Adrenalin.

Po tym jak problem został zgłoszony na forum AMD, jeden z użytkowników dokładnie prześledził procesy i odnalazł błąd w module atiumdag.dll. Dość szybko inżynier wsparcia technicznego odpowiedział na wiadomość informując, że z powodu wieku gier jest mało prawdopodobne, aby zajęli się naprawą nieaktualnego modułu API.

Oryginalna treść wiadomości:

This title is from 2007, so we are unlikely to devote any valuable engineering resources to this issue, which is most likely caused by outdated API modules.

Po tym oświadczeniu na Reedit powstał wątek zbierający wszystkie tytuły gier z jakimi jest problem na najnowszej wersji sterowników. Poza podanymi wcześniej tytułami do listy zostały dopisane między innymi Skyrim i Crysis (w trybie DX9). Zgłaszano problemy zarówno w systemach Windows 7 oraz 10. Rozwiązaniem problemu jest powrót do sterowników oznaczonych, jako 17.11.4.

AMD z początku nie zajmował stanowiska w tej sprawie jednak wczoraj wieczorem, Terry Makedon napisał na Tweeterze, że AMD zdaje sobie sprawę z problemu i pracują nad naprawieniem usterki.

Po raz kolejny społeczność graczy udowodniła swoje zaangażowanie oraz wpływ jaki może wywierać nawet na takich gigantów jak AMD. Tym samym zostało potwierdzone, że nadal wielu graczy gra w starsze tytuły i te jeszcze przez długi czas będą żywe.

Dajcie znać w komentarzach w jakie starsze tytuły gier nadal gracie.

Źródło: tomshardware

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię