Strona głównaGryAktualnościJeden z graczy Fallout 76 złamał warunki NDA, za co zbanowano mu...

Jeden z graczy Fallout 76 złamał warunki NDA, za co zbanowano mu konto Twitter i Xbox Live

Pokusa udostępnienia materiałów z wczesnej wersji gry jest tak wielka, że nie wszyscy sobie z nią radzą. Niestety, kara za złamanie NDA jest proporcjonalna do popełnionego uczynku… 

To wielkie wyróżnienie móc testować wczesną wersję Fallout 76. Wynika to z ograniczonej liczby osób, które otrzymały od Bethesdy dostęp do zamkniętej bety. Przyjemność ta, jakoby wywyższająca graczy, wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wszystko, co dzieje się podczas beta-testów, ma tam zostać.

Wówczas nie można publikować informacji, materiałów wideo z gry, a nawet i rozmawiać o post-apokaliptycznym świecie ze swoimi kumplami. Podpisany z graczami cyrograf (NDA) na granie w Fallout 76 ma wielką moc, a kto ośmieli się zerwać warunki umowy, temu nie pomoże ani diabeł, ani bracia Winchesterowie…

Niby umowa nie do ruszenia, a jednak ktoś postanowił sprawdzić, czy mimo wszystko uda się przechytrzyć producenta. Jeden z graczy porzucił moralne więzy i zapomniał, co znaczy poufność. Na swoim koncie w Twitterze zamieścił film z gry. Krótko jednak cieszył się ze swojego cwaniactwa, gdyż macki Bethesdy sięgają głęboko w social mediach.

Materiał natychmiast zniknął, a konto nieszczęśnika zostało zbanowane. Co więcej, Microsoft w swojej okrutnej zemście za niedotrzymanie umowy odcięło mu także dostęp do konta Xbox Live. Wtem nie mógł już dłużej korzystać z uroków opłaconego Xbox Game Pass oraz Xbox Gold. Dla właściciela konsoli oznacza to typową śmierć.

Podobno biedaczyna dogadała się z obsługą Twittera. Natomiast jeżeli chodzi o Microsoft to nic nie wskóra. Może tylko grać w tytuły wcześniej zakupione, ale nic ponad to. Nie sprowadzi na swoje konto żadnych nowości, jak również nie będzie mógł w przyszłości korzystać z płatnych abonamentów.

Zemsta Microsoftu jest całkiem uzasadniona. Użytkownik złamał postanowienia NDA, prawdopodobnie znając tego konsekwencje. Dodatkową motywacją jest z pewnością zatrzymanie fali negatywnych opinii o aktualnym stanie gry, który faktycznie zasługuje na słowa krytyki. Niektórzy z testerów twierdzą, że Fallout 76 jest wydmuszką z wielkim, pustym światem, nadto zmaga się z problemami optymalizacji silnika.

Nawet Bethesda liczy się z tym, że Fallout 76 nie zaliczy przyjemnej premiery 14 listopada, więc strach pomyśleć, jak w trakcie beta-testów musi wyglądać rozgrywka. Stąd zachodzi pytanie o to, czy ich zapowiedziana gra ma faktycznie status priorytetu. Może więcej czasu poświęcają na The Elder Scolls VI, o którym krąży już sporo plotek?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię