Strona głównaWiadomościJeden z największych na świecie LAN-ów łączy siły z organizacją dobroczynną Save...

Jeden z największych na świecie LAN-ów łączy siły z organizacją dobroczynną Save the Children

DreamHack został partnerem organizacji dobroczynnej Save The Children. Efekty tej współpracy zobaczymy na turniejach z cyklu DreamHack w Austin, Atlancie, DreamHack Summer i DreamHack Winter.

Celem współpracy jest przede wszystkim pokazanie odwiedzającym te wydarzenia czym zajmuje się organizacja – również za pomocą stanowisk wirtualnej rzeczywistości, które będą zorganizowane na terenie strefy Expo na DreamHack. Ponadto w trakcie imprez zorganizowane zostaną charytatywne streamy, w trakcie których streamerzy będą zbierać pieniądze na rzecz organizacji. Pułap kwoty minimalnej jaka ma zostać zebrana ustalono na przynajmniej sto tysięcy dolarów. Fundusze będą zbierane także wśród odwiedzających DreamHack Atlanta – do każdego biletu będzie można dokupić opcjonalną cegiełkę w cenie 10 dolarów, a oprócz niej organizatorzy do każdej cegiełki dołożą ekstra 5 dolarów. Osoby, które zdecydują się zakupić cegiełki, otrzymają specjalne opaski na rękę, które dadzą im wstęp na wszystkie sesje podpisywania autografów organizowane podczas eventu. Rozprowadzane będą również limitowane koszulki, z których wpływy również trafią do organizacji.

Organizacja Save the Children powstała by każdemu potrzebującemu dziecku zapewnić zdrowy start w dorosłość, między innymi odpowiednie wykształcenie i ochronę przed tak częstym przecież w dzisiejszych czasach krzywdzeniem i wykorzystywaniem. Jednym z aspektów ich działalności jest coroczny raport, który opisuje największe problemy z jakimi borykają się najmłodsi na całym świecie. Raport zawiera także zestawienie 175 krajów, w których opisane są najlepsze i najgorsze dla dzieci miejsca na świecie.

Źródło: DreamHack

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię