Strona głównaEsportWszystkie Minory CS:GO zostaną rozegrane na terenie największego stadionu rubgy w Anglii

Wszystkie Minory CS:GO zostaną rozegrane na terenie największego stadionu rubgy w Anglii

Do tej pory eliminacje do Majora czyli Minory odbywały się w regionach, z których drużyny starały się o prawo gry w głównym turnieju. Tak więc mieliśmy Minor azjatycki, europejski, itp. Proces kwalifikacji do Majora w Londynie będzie wyglądał diametralnie inaczej.

Wszystkie Minory kwalifikujące do Majora Faceit 2018 – dalej podzielone na regiony – odbędą się w jednym miejscu: Twickenham Stadium w Londynie, największym w Wielkiej Brytanii stadionie do rugby, który może pomieścić około 82 tysiące ludzi. Aczkolwiek sceny, na których będą rozgrywane Minory, będą się znajdowały w pomieszczeniach stadionu, by uniknąć kapryśnej, angielskiej pogody. Każdy turniej rangi Minor odbędzie się w lipcu, czyli około dwa miesiące przed angielskim Majorem.

Kolejność rozgrywania Minorów będzie następująca:

  • Ameryki – 7-11 lipca
  • Wspólnota Niepodległych Państw – 10-13 lipca
  • Azja – 16-20 lipca
  • Europa – 19-22 lipca

Skąd taka zmiana? Przede wszystkim z powodu regularnie trapiących scenę CS:GO problemów wizowych. Często bowiem dochodziło do sytuacji, kiedy jakaś drużyna bezproblemowo przechodziła Minory, ale musiała rezygnować z udziału w Majorze ponieważ cała drużyna lub któryś z jej zawodników nie dostawał wizy. Dzięki rozgrywaniu Minorów w tym samym kraju co Major problem ten zostanie rozwiązany już z odpowiednim wyprzedzeniem. Drugi powód to chęć pokazania zawodnikom atmosfery Majora, nawet jeśli nie będzie im dane awansować na główny turniej.

Kto Waszym zdaniem jest największym faworytem do wygrania całego turnieju?

Źródło: HLTV

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię