Strona głównaWiadomościJeden z współtwórców Limbo i Inside angażuje się w nowy projekt pod...

Jeden z współtwórców Limbo i Inside angażuje się w nowy projekt pod nazwą Somerville.

Niepozorne gry, jak Limbo i Inside pokazały, że najważniejszy jest pomysł, a nie budżet. Podobna historia może przydarzyć się Somerville, za którą odpowiada m.in. były CEO i założyciel studia Playdead.

Produkcje wielkie i niezależne różni zaplecze finansowe, liczba członków zespołu i technologiczne możliwości. Mimo drastycznych rozbieżności, mają podobne szanse na sukces, gdyż najważniejszy z tego wszystkiego jest pomysł. A ten wynika wyłącznie z kreatywności i chęci stworzenia czegoś wyjątkowego.

Tak się stało zarówno w przypadku Limbo, jak i Inside. Zgrana ekipa, a przede wszystkim świeże pomysły pozwoliły studio Playdead zbudować grę, która porusza i bawi. Na ich tryumf złożyły się dziesiątki osób, a wśród nich założyciel studia Dino Patt. W lipcu ubiegłego roku postanowił opuścić Playdead i przyłączył się do nowego projektu.

Somerville powstaje już od 3 lat pod nadzorem Chrisa Olsena, acz dotychczas traktowany był tylko w sposób hobbystyczny. Dopiero, gdy Dino zauważył w niej potencjał, gra zaczęła rosnąć w oczach. Aby z cementować współpracę założyli nowe studio Jumpship i przystąpili do procesu rekrutacji, który nadal jest realizowany.  

O samej grze nie wiemy zbyt wiele. Łączy gatunek przygodówki i akcji, a jej historia rozgrywa się w świecie science-fiction. W Somerville ponownie mamy widok z rzutu 2D i charakterystyczny model przemieszczania się po lokacjach. Fabuła natenczas jest jeszcze w trakcie opracowywania, ale jak o niej mówi sam twórca:
[…]wątki fabularne doprowadzą do globalnej katastrofy.

Poniżej prezentujemy króciutki teaser z gry Somerville: 

Źródło: videogamer.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię