Strona głównaEsportJutro AGO Esports zaczyna walkę podczas WESG 2018. Znamy harmonogram spotkań Polaków

Jutro AGO Esports zaczyna walkę podczas WESG 2018. Znamy harmonogram spotkań Polaków

Jutro wczesnym porankiem czasu polskiego rozpoczną się pierwsze mecze tegorocznej edycji WESG. W turnieju CS:GO bierze udział zespół AGO Esports.

Jeśli ktoś chciałby śledzić poczynania Polaków na żywo, musi nastawić się na bardzo wczesne wstawanie. Ze względu na różnicę czasu między Chinami a Polską, pierwsze mecze startują o godzinie 4:00 czasu polskiego. Jutro Polacy rozegrają trzy spotkania BO1 – o 4:00 z amerykańskim Swole Patrol, następnie o godzinie 7:00 z pochodzącymi z Singapuru B.O.O.T-d[S], a o 11:00 zakończą pierwszy dzień turnieju meczem z GODSENT. Jeśli chodzi o drużyny światowej czołówki, takie jak fnatic, Cloud9 czy SK Gaming to ich mecze będziemy mogli śledzić w środę. Od czwartku natomiast wystartują spotkania kolejnej rundy, ale nie znamy jeszcze zestawionych tam ze sobą par. Cały turniej potrwa do niedzieli i jest największym jeśli chodzi o pulę nagród, która wynosi aż 1,5 miliona dolarów.

Przy okazji pojawiły się informacje o wycofaniu się z WESG 2018 kolejnej drużyny. Chodzi o afrykańskie Viva Algeria – część ich zawodników nie otrzymała odpowiednich wiz, więc cały zespół zdecydował o rezygnacji z turnieju. Jest to już czwarta ekipa, która zdecydowała się na ten krok, po Team Ukraine, EMC oraz NOREG. Nad tegoroczną edycją WESG już od kilku dni panuje zresztą jakieś fatum, a najwięcej rozgłosu uzyskały katastrofalne warunki, w jakich przyszło mieszkać większości zawodników. Po przylocie do Chin okazało się, że hotele, w których ich ulokowano, nie mają zdatnej do użycia wody, w pokojach panuje brud i mieszkają szczury, a korytarze przed zawaleniem chronią drewniane „stemple”. Oficjalne wyjaśnienie organizatora jest takie, że na krótko przed przyjazdem zawodników ich pierwotny hotel wycofał rezerwacje i trzeba było błyskawicznie znaleźć coś zastępczego. Dlaczego jednak uprzednio nikt nie sprawdził warunków w nowym miejscu – pozostanie chyba na zawsze zagadką. Efekt zamieszania jest taki, że organizacje były zmuszone szukać swoim zawodnikom noclegów w normalnych warunkach na własną rękę, na szczęście w przypadku większości z nich to się udało.

Oprócz dywizji CS:GO, AGO Esports na WESG 2018 wysłało także reprezentanta w turnieju Hearthstone – Michała 'Xeno’ Kaczorowskiego. Do Chin pojechali także nasi zawodnicy StarCrafta II – Nerchio i Elazer. Jak oceniacie szanse Polaków na dobry występ w tym turnieju?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię