Strona główna Esport Jutro AGO Esports zaczyna walkę podczas WESG 2018. Znamy harmonogram spotkań Polaków

Jutro AGO Esports zaczyna walkę podczas WESG 2018. Znamy harmonogram spotkań Polaków

- Reklama -

Jutro wczesnym porankiem czasu polskiego rozpoczną się pierwsze mecze tegorocznej edycji WESG. W turnieju CS:GO bierze udział zespół AGO Esports.

Jeśli ktoś chciałby śledzić poczynania Polaków na żywo, musi nastawić się na bardzo wczesne wstawanie. Ze względu na różnicę czasu między Chinami a Polską, pierwsze mecze startują o godzinie 4:00 czasu polskiego. Jutro Polacy rozegrają trzy spotkania BO1 – o 4:00 z amerykańskim Swole Patrol, następnie o godzinie 7:00 z pochodzącymi z Singapuru B.O.O.T-d[S], a o 11:00 zakończą pierwszy dzień turnieju meczem z GODSENT. Jeśli chodzi o drużyny światowej czołówki, takie jak fnatic, Cloud9 czy SK Gaming to ich mecze będziemy mogli śledzić w środę. Od czwartku natomiast wystartują spotkania kolejnej rundy, ale nie znamy jeszcze zestawionych tam ze sobą par. Cały turniej potrwa do niedzieli i jest największym jeśli chodzi o pulę nagród, która wynosi aż 1,5 miliona dolarów.

Przy okazji pojawiły się informacje o wycofaniu się z WESG 2018 kolejnej drużyny. Chodzi o afrykańskie Viva Algeria – część ich zawodników nie otrzymała odpowiednich wiz, więc cały zespół zdecydował o rezygnacji z turnieju. Jest to już czwarta ekipa, która zdecydowała się na ten krok, po Team Ukraine, EMC oraz NOREG. Nad tegoroczną edycją WESG już od kilku dni panuje zresztą jakieś fatum, a najwięcej rozgłosu uzyskały katastrofalne warunki, w jakich przyszło mieszkać większości zawodników. Po przylocie do Chin okazało się, że hotele, w których ich ulokowano, nie mają zdatnej do użycia wody, w pokojach panuje brud i mieszkają szczury, a korytarze przed zawaleniem chronią drewniane “stemple”. Oficjalne wyjaśnienie organizatora jest takie, że na krótko przed przyjazdem zawodników ich pierwotny hotel wycofał rezerwacje i trzeba było błyskawicznie znaleźć coś zastępczego. Dlaczego jednak uprzednio nikt nie sprawdził warunków w nowym miejscu – pozostanie chyba na zawsze zagadką. Efekt zamieszania jest taki, że organizacje były zmuszone szukać swoim zawodnikom noclegów w normalnych warunkach na własną rękę, na szczęście w przypadku większości z nich to się udało.

Oprócz dywizji CS:GO, AGO Esports na WESG 2018 wysłało także reprezentanta w turnieju Hearthstone – Michała ‘Xeno’ Kaczorowskiego. Do Chin pojechali także nasi zawodnicy StarCrafta II – Nerchio i Elazer. Jak oceniacie szanse Polaków na dobry występ w tym turnieju?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE