Strona główna Wiadomości Kamerzysta trafił na miesiąc do aresztu. Grozi mu 8 lat odsiadki

Kamerzysta trafił na miesiąc do aresztu. Grozi mu 8 lat odsiadki

Patoyoutuber Kamerzysta został aresztowany i decyzją sądu w Szczecinie trafił do aresztu na miesiąc. Zatrzymanie ma związek z opublikowanym filmem, w którym YouTuber namawiał niepełnosprawnego chłopaka do robienia uwłaczających rzeczy przed kamerą.

O sprawie zrobiło się głośno za sprawą pani Agnieszki C., która w rozpowszechnionym w sieci materiale rozpoznała swojego byłego podopiecznego. Zaapelowała ona, że wykorzystywany w materiale do robienia dehumanizujących rzeczy mężczyzna jest niepełnosprawny intelektualnie.

Chłopak jest niepełnosprawny intelektualnie. Co za tym idzie, nie potrafi zbyt dobrze (o ile w ogóle) przewidywać skutków swoich działań, ani podejmować racjonalnych decyzji.

Od tego momentu internauci włączyli się do akcji zgłaszania administracji YouTube’a materiału oraz kanału Kamerzysty. Sprawą zajęła się również prokuratura w Szczecinie. Troje autorów filmu zostało zatrzymanych w miniony weekend. Właściciel kanału, czyli Kamerzysta trafił do aresztu na miesiąc.

Zobacz: Twitch usunął miliony botów, znani streamerzy z dużymi stratami

Wobec pozostałej dwójki, kobiety i mężczyzny, został zastosowany dozór policyjny. Prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny.

Grozi im do ośmiu lat więzienia. Jesteśmy ciekawi jak sprawa potoczy się dalej. Gdy tylko dowiemy się czegoś nowego damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE