Strona głównaKonsoleSony wycofuje się z decyzji o zamknięciu sklepów PS3 i Vity

Sony wycofuje się z decyzji o zamknięciu sklepów PS3 i Vity

Kilka tygodni temu internet obiegła informacja, że Sony wyłączy wkrótce sklepy z grami dla PS3 i PS Vity. Dziś korporacja wycofała się z tej mocno niefortunnej decyzji.

Wyłączenie dostępu do sklepów z grami dla PS3 i Vity spadło na fanów Sony jak grom z jasnego nieba. Wielu nie szczędziło Sony gorzkich słów, a nawet snuło mroczne wizje, jak to wraz z odcięciem sklepów, stracą oni dostęp do już wcześniej zakupionych tytułów.

Sony

Mimo, iż Sony zdementowało tę ostatnią pogłoskę, gniewu graczy nic nie było w stanie uspokoić. Dopiero dzisiaj pojawiło się oficjalne oświadczenie CEO Sony, Jima Ryana, który zapowiedział rezygnację z nietrafionego planu:

“Ostatnio powiadomiliśmy graczy, że sklepy dla PS3 i Vity zostaną wyłączone tego lata. Jednak po dłuższym zastanowieniu jest dla nas jasnym, że podjęliśmy tutaj złą decyzję. Tak więc dziś mogę Wam z radością powiedzieć, że sklepy nadal będą działać. Jedynym wyłączonym sklepem będzie wersja dla PSP, która przestanie być dostępna 2 lipca 2021.

Pierwotne plany wzięły się z kilku czynników, jak na przykład konieczność utrzymywania usług dla starych konsol i chęć skupienia się w większym stopniu na nowych urządzeniach, które stanowią większość naszej bazy. Jednak widzimy, że wielu z Was dalej żywi ogromną pasję do PS3 i Vity, więc cieszę się, że znaleźliśmy sposób, by kontynuować ich działanie.”

Jednym słowem, nic się nie stało, mamy dla Was super informację. Szkoda tylko, że jej podjęcie trwało tak długo, i że całe to zamieszanie musiało w ogóle wybuchnąć. A jakie jest Wasze zdanie na temat poprzedniej i obecnej decyzji Sony?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceSony
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię