Strona głównaWiadomościKarta dźwiękowa Creative Sound Blaster Play! 3 - prosty sposób na poprawę...

Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Play! 3 – prosty sposób na poprawę jakości dźwięku

Jeśli w „skrzynce” Twej brak miejsca na porządną kartę dźwiękową bądź w laptopie Realtec ogranicza muzyczne doznania, wtem zaopatrz się w Creative Sound Blaster Play! 3. Zajmuje niewiele miejsca i do poprawnego działania wymaga jedynie złącza USB.

Rozwój technologii sprowadza się do konwertowania sprzętu przy jednoczesnym udoskonalaniu jego wydajności. Uzyskanie większej mocy w mniejszym opakowaniu to kierunek, a rzec by można trend napędzający rynek komputerowy. Firma Creative Technology ma w tym zakresie własne, dźwięczne rozwiązania, a najnowszym z nich jest kompaktowa karta dźwiękowa na USB Sound Blaster Play! 3, która potrafi wygenerować podobną jakość dźwięku co jej pełnowymiarowi przeciwnicy na PCI.

Sound Blaster Play! 3 to taki mały wariat na sterydach. Jednak nie można go lekcawyżyć, bowiem w niewielkiej obudowie udało się zawrzeć konkretny konwerter cyfrowo-analogowy oraz wzmacniacz dla słuchawek. Nie zdziwcie sie więc jeśli przez Wasze membrany słuchawkowe bądź głośnikowe przejdzie 24-bitowy sygnał o częstotliwości próbkowania do 96 kHz. Co więcej, powstały ów dźwięk będzie odznaczać się wysoką jakością brzmienia.

Różnicę w hałasie można odczuć tuż po podłączeniu mini karty dźwiękowej, która oferuje dwa wyjścia 3,5 mm na słuchawki oraz mikrofon. Za sprawą przetwornika DAC oraz dołączonego oprogramowania Sound Blaster Control Panel można stworzyć małe studio do odtwarzania i nagrywania szerokiego zakresu materiałów audio.

W Polsce zewnętrzna karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Play! 3 jest już dostepna w sprzedaży i za cenę 99 zł możemy przekonać się, że standard dźwięku ulega znacznej ewolucji. W tym przypadku wystarczy do komputera podłączyć odpowiednie urądzenie.

Najwazniejsze cechy Creative Sond Blaster Play! 3:

  • Interfejs: USB
  • Stosunek sygnału do szumu (DAC): 93dB
  • Próbkowanie:16-bit – 44,1, 48,0, 88,2, 96,0 kHz / 24-bit – 44,1, 48,0, 96,0 kHz
  • Prędkość pobierania próbek (mikrofon): 16/24-bit / 44,1, 48,0 kHz
  • Wzmacniacz słuchawkowy: Obsługiwane impedancje na słuchawkach: do 300 Ω
  • Wyjście słuchawkowe 3,5 mm (1/8 cala) z gniazdem mikrofonu
  • Gniazdo mikrofonowe 3,5 mm (1/8 cala) (Mono)
  • Zasilanie: USB
  • Wymiary produktu: 138 x 22,0 x 9,4 mm
  • Waga: 13 g

 

Źródło: Creative

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię