Strona głównaWiadomościKarty graficzne AMD Radeon Vega mają być bardzo opłacalne

Karty graficzne AMD Radeon Vega mają być bardzo opłacalne

Już tylko 2 miesiące dzielą nas od oficjalnej premiery kart graficznych AMD Vega w wersji konsumenckiej, czyli dla graczy. Najprawdopodobniej warto poczekać na ten moment, ponieważ – według najnowszych doniesień – kolejna generacja Radeonów będzie cechować się rewelacyjnym stosunkiem jakości do wydajności.

Taka informacja została podana na Twitterze przez serwis Bits and Chips, który ma na swoim koncie już kilka przecieków, które z czasem okazywały się prawdziwe. Tym samym można im wierzyć, chociaż niebezgranicznie. Na wszystkie plotki należy brać poprawkę i nie można im ufać w 100 procentach. Ale jeśli doniesienia serwisu się potwierdzą, to możemy mieć do czynienia z prawdziwym hitem rynku kart graficznych. Zmartwionych na pewno ucieszy też fakt, że Vega nie ma radzić sobie zbyt dobrze w kopaniu walut, więc nie będzie łakomym kąskiem dla górników. A to oznacza, że być może karty uda się kupić w normalnej cenie.

Do sprzedaży mają trafić karty stworzone z myślą o różnych segmentach rynku. Wcześniej mówiło się o trzech modelach, chociaż ostatnie informacje wspominają zaledwie o dwóch. Zresztą nowe komputery Apple Mac Pro również oferują Vegę w dwóch wersjach – 64 oraz 56. Pierwsza jest w pełni odblokowana i ma 4096 jednostek strumieniowych. Druga to lekko okrojona wersja z 3584 jednostkami strumieniowymi, czyli tak samo, jak w przypadku modeli Fury. Jednak modele Vega będą wyżej taktowane. Poza tym karty mają oferować między innymi obsługę HBCC (High Bandwith Cache Controller) oraz RPM (Rapid Packed Math), co również przełoży się na zdecydowanie wyższą wydajność. Jeśli najmocniejsza Vega będzie porównywalna do GTX-a 1080, a dostępna będzie w dużo niższej cenie, to sam już ustawiam się w kolejce do sklepu.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię