Strona głównaGryAktualnościKarty graficzne GeForce RTX 3000 z nowym standardem zasilania

Karty graficzne GeForce RTX 3000 z nowym standardem zasilania

To już pewne nowe karty graficzne Nvidia GeForce RTX 3000 Founders Edition, będą wykorzystywały nowe złącze zasilania 12-pin. Potwierdzeniem tego są zdjęcia nowego przewodu wyprodukowanego przez firmę Seasonic.

Nowa seria kart graficznych Nvidia Ampere zapowiada się bardzo wyjątkowo. Zastosowanie nietypowego chłodzenia to był zaledwie początek ciekawostek związanych z tymi kartami. Zastosowanie nowego wtyku zasilania 12-pinowego to całkowicie nowe rozwiązanie. Nigdzie do tej pory niespotykane. Dotychczas karty graficzne korzystały z dwóch standardowych rodzai złączy 6-pinowego i 8-pinowego. Jakie korzyści ma zastosowanie nowego złącza, trudno powiedzieć, w sieci krążą pogłoski, że to chęć zaoszczędzenia miejsca na układ chłodzenia spowodowała zastosowanie tak nietypowego złącza.

Samo złącze 12-pin Molex Micro-Fit 3.0 jest stosunkowo filigranowe niewiele dłuższe od standardowego wtyku 8-pin, przy czym jest od niego niższe. Przewód ten ma pozwalać na bezpieczne przesyłanie znacznie większej energii niż pojedynczy wtyk 8-pin. Na opakowaniu przewodu możemy znaleźć informację, że przewód ten wymaga zainstalowania bardzo wydajnego zasilacza o mocy przynajmniej 850 W, a jego długość to 750 mm. Nie mamy niestety informacji czy przewód ten będzie dostarczany wraz z nowymi kartami graficznymi Ampere, czy z nowymi zasilaczami. Dowiemy się tego 1 września podczas planowanej prezentacji tych kart.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię