Strona głównaWiadomościHardwareKarty graficzne Intel ARC Alchemist, będą produkowane w fabryce TSMC, a nie...

Karty graficzne Intel ARC Alchemist, będą produkowane w fabryce TSMC, a nie bezpośrednio przez Intela

Karty graficzne Intel ARC Alchemist, będą produkowane w fabryce TSMC, a nie bezpośrednio przez Intela. Informacją taką podał sam Intel. A za takim postanowieniem stoi to, że fabryka TSMC ma większe możliwości produkcyjne.

W trakcie ostatniej konferencji Intela odnośnie produkcji kart graficznych z wykorzystaniem architektur Ponte Vecchio i ARC. Padło kilka zaskakujących deklaracji ze strony Intela. Dotyczyły one głównie najbliższej przyszłości i produkcji kart graficznych Intel ARC Alchemist i tego, że ich produkcja zostanie zlecona Tajwańskiemu gigantowi TSMC. Za taką decyzją ma stać to, że TSMC, ma dopracowany proces technologiczny 6N (6nm) i może zapewnić odpowiednią liczbę rdzeni do produkcji układów graficznych Intela.

Dlaczego Intel nie produkuje tych układów w swoich fabrykach? Odpowiedź może być zaskakująco prosta. Ponieważ ich proces technologiczny nie jest jeszcze zoptymalizowany i najnowsze karty graficzne byłyby za drogie w produkcji.

Co ciekawe, umowa zobowiązująca TSMC do produkcji układów graficznych ARC Alchemist została podpisana tylko, na układy wykonane w procesie litograficznym 6 nm, więc możemy się spodziewać, że nowsze układy graficzne Intela wykonane w niższym procesie litgraficznym, będą już w stu procentach wykonywane przez Intela.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię