Strona główna Wiadomości Rozrywka Szef Marvel Studios odpowiedział na mnóstwo pytań na temat filmowego uniwersum

Szef Marvel Studios odpowiedział na mnóstwo pytań na temat filmowego uniwersum

Kevin Feige – szef Marvela – wziął udział w sesji AMA (Ask Me Anyting) na Reddicie. W ten sposób odpowiedział na mnóstwo pytań związanych z filmami i serialami MCU. Postanowiłem zebrać ten najważniejsze w jednym tekście.

Kevin Feige to szef Marvela, który ma ogromny wpływ na kształt filmowego uniwersum superbohaterów. To on decydujesz o najważniejszych kwestiach. Dlatego jego AMA Na Reddicie cieszyło się ogromnym powodzeniem. W trakcie sesji zadano mnóstwo pytań. Nie na wszystkie Feige udzielił odpowiedzi, ale i tak dowiedzieliśmy się sporo nowych rzeczy. Uprzedzam jednak, że w dalszej części tekstu znajdują się SPOJLERY! Jeśli jeszcze nie oglądaliście Endgame, to lepiej odpuśćcie czytanie.

Zobacz: Marvel Cinematic Universe – co czeka bohaterów po Avengers: Endgame? #1
Zobacz: Marvel Cinematic Universe – co czeka bohaterów po Avengers: Endgame? #2

Oto najważniejsze, moim zdaniem, pytania i odpowiedzi:

Jak bardzo seriale na Disney+ będą się łączyć z filmami?

– Całkowicie i kompletnie!

Jak daleko są zaplanowane kolejne filmy MCU?

– Zazwyczaj mamy opracowany konkretny plan na najbliższe 5 lat, ale mamy pomysły wykraczające dużo, dużo dalej.

Jak wcześniej zostały zaplanowane wydarzenia z Infinity War/Endgame? Kiedy zdecydowaliście, aby podzielić to na dwie części?

– Rozmowy o adaptacji komiksu Infinity Gauntlet rozpoczęliśmy chwilę po wypuszczeniu pierwszych Avengersów. O podzieleniu na dwie części zadecydowaliśmy już jakieś 5 lat temu. O konkretach zaczęliśmy rozmawiać z Chrisem Markusem, Stephenem McFeely i braćmi Russo w trakcie produkcji Civil War.

Jak dużo Stan Lee wiedział o Endgame zanim umarł? Czy była jakaś wczesna wersja filmu, którą zdążył obejrzeć?

– Stan nie mógł się doczekać obejrzenia filmu w trakcie jego premiery, więc niestety nie było mu danego go zobaczyć. Jednak poznał najważniejsze założenia fabuły w dniu, w którym pojawił się nakręcić swoją scenę.

Jakiś czas temu wspominałem, że spotkałeś się z Markiem Ruffalo, aby porozmawiać z nim, czego oczekuje od postaci Hulka. Pomysły te miały być wykorzystane w Ragnarok, Infinity War i Endgame. Teraz wszystkie te filmy już wyszły, więc możesz nam powiedzieć, czego dokładnie oczekiwał Mark?

– Wiele lat temu Mark przyszedł na spotkanie z nami w Marvel Studio, aby przedyskutować to, jak Hulk może się rozwijać i ewoluować w kolejnych filmach. Podał nam wiele fajnych pomysłów, z których część wykorzystaliśmy w Ragnarok, Infinity War i Endgame, a część możemy wykorzystać w przyszłości.

Bracia Russo oraz Markus i McFeely nie zgadzają się co do zakończenia dla Kapitana Ameryki. Czy Ty sam wiesz, jakie ono naprawdę było i czy Steve stworzył alternatywną rzeczywistość, czy  jednak w głównym uniwersum było dwóch Kapitanów (stary i młody)?

– Tak, wiem.

Ze wszystkich bohaterów MCU, który ma Twoim zdaniem najfajniejszą historię?

– Tony Stark jako pierwszy przychodzi mi do głowy.

Moment, w którym Kapitan Ameryka podnosi młot, był jednym z najlepszych w Endgame. Czy w tym momencie stał się on godny czy był godny już od Avengers: Czas Ultrona?

– Myślimy, że od zawsze był godny, ale był po prostu miły w Czasie Ultrona.

Czy masz coś, czego z kreatywnego punktu widzenia żałujesz w MCU? Czy jeśli mógłbyś się cofnąć i coś zmienić w filmach, to byś to zrobił? Jeśli tak, to co to by było?

– Kiedyś zażartowałem, że żałuję blond brwi Chrisa Hemswortha w pierwszym Thorze. Ale prawda jest taka, że wszystko w tych filmach, wszystkie te detale – idealne i nieidealne – doprowadziły nas do Endgame. Dlatego nic bym nie zmienił.

Co było najtrudniej sprzedać szefom Marvela i Disneya w ciągu ostatnich 11 lat? O co musiałeś walczyć najbardziej?

– W większości przypadków współpraca przebiegała rewelacyjnie, ale najbardziej musiałem walczyć o zatrudnienie Roberta Downey Jr. i pierwszego Kapitana Amerykę w czasach II Wojny Światowej.

Całe AMA z Kevinem Feige możecie przeczytać na Reddicie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE