Strona głównaWiadomościHardwareMamy nowy rekord świata w taktowaniu pamięci RAM DDR4!

Mamy nowy rekord świata w taktowaniu pamięci RAM DDR4!

W świecie komputerów istnieje wiele rekordów świata. Jeden z nich dotyczy maksymalnego taktowania pamięci RAM i właśnie został pobity. Dokonała tego firma ADATA w swoim XPG Overclocking Lab.

Dotychczasowy rekord świata w taktowaniu pamięci RAM należał do firmy HyperX i kości z serii Predator. Ale to już przeszłość. W ADATA XPG Overclocking Lab (XOCL) udało się pokonać dotychczasowego lidera. Dokonano tego na pamięciach ADATA RGB Spectrix D60G. Najnowszy rekord świata to aż 5634,1 MHz przy opóźnieniach na poziomie CL 31-31-31-46. Takie ustawienia normalnie nie miałyby najmniejsze sensu, ale nie o to tutaj chodzi. Liczy się jak najwyższe taktowanie.

Zobacz: Pamięci RAM będą coraz tańsze. Ciągłe obniżki aż do trzeciego kwartału

rekord świata taktowania pamięci RAM

Wykorzystano do tego pojedynczą kość pamięci RAM o pojemności 8 GB. Rekord został pobity na komputerze z procesorem Core i9-9900K oraz płytą główną MSI MPG X390I Gaming Edge AC Mini ITX. Oczywiście do chłodzenia wykorzystano ciekły azot, bez którego pobicie rekordu nie byłoby możliwe. Ale w świecie overclockerów to całkowicie normalne, że wykorzystuje się tego typu substancje.

Zobacz: Jak specjalista od OC czyści podzespoły? W zmywarce do naczyń!

Czy ktoś będzie próbował pobić ten rekord? Najprawdopodobniej tak. Walka między ADATA, HyperX i G.Skill może być bardzo zacięta.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię