Strona głównaWiadomościKilka tysięcy PS4 kopało monety FIFA Ultimate Team

Kilka tysięcy PS4 kopało monety FIFA Ultimate Team

Niedawno informowaliśmy Was o ukraińskiej kopalni kryptowalut, która wykorzystywała prawie 4 tysiące konsol PS4. Teraz wyjaśniło się co tak naprawdę było wydobywanym surowcem.

Zlikwidowana na Ukrainie kopalnia, wykorzystywała 3,87 tysiąca konsol PS4 do wydobywania monet FIFA Ultimate Team. Po publikacji prasowej na wiele osób zastanawiało się w jaki sposób konsole zostały zmodyfikowane do kopania krypto. W wyniku śledztwa przeprowadzanego przez serwis Delo odkryto, że obiektem pożądania nie były Bitcoiny.

Zestaw konsol PS4 Slim w rzeczywistości był farmą botów. FIFA Ultimate Team idealnie nadaje się do rozgrywek przy pomocy botów. Za każdy rozegrany mecz przydzielane są małe ilości monet FUT. Te można potem wydać na paczki z kartami. Proceder nie byłby oczywiście opłacalny gdyby nie to, że farma kradła prąd.

Zobacz: Policja zlikwidowała kopalnie kryptowalut, która wykorzystywała PS4

Kopacze sprzedawali potem zarobione monety na aukcjach internetowych. W sieci można znaleźć oferty sprzedaży – 1000 monet to koszt około 25 złotych. Sam proces przekazania jest bajecznie prosty, gracz wystawia zawodnika, który nie jest wart określonej ceny a strona sprzedająca monety kupuje go przelewając na konto klienta monety, wcześniej inkasując gotówkę.

FUT

EA Sports od dawana walczy z tym procederem, jak widać z marnym skutkiem. Wielu tego typu sprzedawców działa na rynku od wielu lat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię