Strona głównaKonsoleSteam Deck – Gabe Newell chce sprzedaż milion konsol

Steam Deck – Gabe Newell chce sprzedaż milion konsol

Gabe Newell, założycie Valve w ostatnim wywiadzie przyznał, że spodziewa się sprzedaży nowego urządzenia Steam Deck na poziomie miliona jednostek. Dodał również, że ustalenie cen urządzenia było bolesne.

Valve zaprezentowało przenośny komputer Steam Deck. Urządzenie będzie dostępne w trzech wersjach, różniących się pojemnością dysku a co za  tym idzie ceną. W rozmowie z serwisem IGN Gabe Newell powiedział, że Valve bardzo agresywnie podchodzi do cen. Główny powód to trudności w znalezieniu równowagi pomiędzy ceną a wydajnością, która w przestrzeni mobilnej jest krytycznym czynnikiem. Wydajność urządzenia była stawiana na pierwszym miejscu.

Zobacz: Obduction i Offworld Trading Company za darmo

Chcę to wziąć i powiedzieć: Och, to wszystko działa, wszystko jest szybkie. A potem cena była drugorzędna i bolesna. Ale to był wyraźnie krytyczny aspekt. Pierwszą rzeczą była wydajność i doświadczenie, [to] było największym i najbardziej podstawowym ograniczeniem, które nas napędzało.

Pomimo wysokich kosztów, Gabe ma duże oczekiwania wobec Valve i wejścia na rynek konsol przenośnych.

Naszym zdaniem, jeśli zrobimy to dobrze, będziemy sprzedawać je w milionach sztuk i wyraźnie ustanowi kategorię produktów, w której my i inni producenci komputerów PC będziemy mogli uczestniczyć. A to przyniesie nam długoterminowe korzyści. Więc to jest rodzaj ramy, w której o tym myślimy.

Nie mamy jakiegoś współczynnika wejścia – nie mówimy: Och, a potem musimy sprzedać osiem gier dla każdej z nich, w przeciwnym razie nie ma to sensu. Nasz rachunek jest bardziej następujący: Czy to właściwy produkt i czy jest to świetny sposób na przetestowanie założenia, że ​​istnieje ogromna wartość, zarówno dla graczy, jak i twórców gier, z rozszerzania ekosystemu PC w tym kierunku. prawdziwy test, bardziej niż cokolwiek innego.

Konkurent Valve, Tim Sweeney z Epic Games, również lubi urządzenie przenośne: nazwał to niesamowitym ruchem Valve.

Przedsprzedaż Steam Deck rozpoczyna się 16 lipca. Wysyłka urządzeń rozpocznie się w grudniu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię