Strona głównaKonsoleKlasyczne tytuły z Sega Dreamcast trafią na Nintendo Switch

Klasyczne tytuły z Sega Dreamcast trafią na Nintendo Switch

SEGA Ages przenosi klasyczne tytuły SEGA na konsolę Nintendo Switch, a już wkrótce lista gier może wzbogacić się o najlepsze tytuły z Dreamcast. Informację tą przekazał Naoki Horii dyrektor Seaga Ages.

Sega nie chce jednak przepisywać całego kodu gry i dostosowywać go do konsol Switch. Zamiast tego rozważa emulowane gier na konsoli Nintendo. Taki zabieg umożliwi wprowadzanie do gier dodatkowych opcji oraz treści.

Wypowiedź Horii w temacie:

Wydaje się prawdopodobne, że będziemy w stanie emulować oprogramowanie Dreamcast na Nintendo Switch. W zależności od tego czy emulujesz oprogramowanie, czy też całkowicie zmieniasz kod źródłowy, przenoszenie tytułu wygląda zupełnie inaczej. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest emulacja, co bez wątpienia zwiększy liczbę tytułów, w które będziemy mogli zagrać. Zastanawiam się czy lepiej wydać więcej tytułów w ich oryginalnej formie z emulatorem, czy wybrać kilka tytułów i przepisać je na Switch.

Sega jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji o sposobie rozpowszechniania gier z Dreamcast na Switch. Niezależnie od tego, jaka droga zostanie wybrana, bardzo ciekawie będzie móc zagrać w gry z Dreamcasta na Switchu. Sega przenosiła katalog gier z Genesis na nowsze systemy, jednak zabieg ten nie był aż tak popularny w przypadku Dreamcasta. Gdy tylko dowiemy się o decyzji i poznamy listę tytułów damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię