Strona głównaWiadomościFan Wiedźmina stworzył dedykowaną klawiaturę do gry w Dziki Gon

Fan Wiedźmina stworzył dedykowaną klawiaturę do gry w Dziki Gon

Dawno temu dość popularne były specjalne nakładki lub naklejki na klawisze klawiatur, dzięki którym łatwiej grało się w RPGi, strategie lub symulatory. Każdy klawisz otrzymywał specjalny opis lub obrazek, jasno tłumaczący za co odpowiada. Teraz pewien fan Wiedźmina 3 stworzył coś podobnego dla gry CD Projekt RED.

Każdy kto miał styczność z Dzikim Gonem wie, że najwygodniej w produkcję Polaków gra się na padzie. Jeśli jednak ktoś woli posługiwać się klawiaturą, to powinien spojrzeć na projekt przygotowany przez jednego z wielbicieli gry. Joscha Gorz zmodyfikował swoją klawiaturę komputerową, wymieniając część nakładek na obrazkowe lub z konkretnymi komendami, wykorzystywanymi podczas gry. Mamy więc tam wszystkie czary, bronie, szybki dostęp do misji, a nawet możliwość zagwizdania na Płotkę.

Praca gracza nie została niezauważona przez twórców gry – to właśnie oni udostępnili projekt w swoich social mediach. Jest to już kolejny przypadek, kiedy autorzy Dzikiego Gonu doceniają fanów gry za ich starania – poprzednio było to chociażby zatrudnienie u siebie autorów modów do gry.

Jak podoba Wam się projekt Joschy?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię