Strona głównaWiadomościAkcesoriaLogitech wprowadza klawiaturę mechaniczną z wymiennymi przełącznikami

Logitech wprowadza klawiaturę mechaniczną z wymiennymi przełącznikami

Firma Logitech zaprezentowała nowe klawiatury mechaniczne dla graczy – G PRO oraz G PRO X. Pierwsza z nich jest wyposażona między innymi w wymienne przełączniki, dzięki czemu każdy może ją dostosować do swoich potrzeb.

Standardowo obie klawiatury dostępne są w trzech wersjach – Clicky, Tactile oraz Linear. Odpowiadają one różnym charakterystykom przełączników mechanicznych. Clicky to wyraźne kliknięcie, porównywalne do Cherry MX Blue. Tacticle to przełączniki sprężyste o szybszej reakcji i niższym hałasie. W świecie Cherry MX ich odpowiednikiem są prawdopodobnie Browny. Z kolei Linear to klasyczne przełączniki liniowe – najszybsze, najcichsze, ale też wymagają najmniej siły do aktywacji, czyli coś na wzór Cherry MX Red.

Logitech G PRO X to klawiatura typu TKL, czyli pozbawiona sekcji numerycznej. Wyposażona jest w odpinany przewód USB, który powinien ułatwić transport. Ma w pełni konfigurowalne podświetlenie LightSync RGB, które można ustawiać w programie Logitech G Hub. Na plus zasługuje też 3-stopniowa regulacja kąta nachylenia, co wciąż nie jest standardem. Co ważne, przełączniki są wymienne, więc – w teorii – części z nich może być Clicky, część Linear, a jeszcze inna część Tactile. Oczywiście Logitech ma w swojej ofercie zestawy 92 przełączników, kompatybilnych z klawiaturą.

Logitech G PRO X

Logitech G PRO X w wersji Clicky, Tactile oraz Linear kosztuje 649 zł. Z kolei sam zestaw przełączników to koszt rzędu 215 zł. Jeśli nie interesuje Was wymienianie przełączników, to możecie kupić wersję Logitech G PRO w cenie 549 zł. Wszystko jest do kupienia na oficjalnej stronie szwajcarskiej marki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię