Strona głównaKonsoleXbox Scarlett z kamerą 4K do streamowania w zestawie?

Xbox Scarlett z kamerą 4K do streamowania w zestawie?

Microsoft jest bardzo otwarty w kwestii konsoli nowej generacji, czyli Xbox Scarlett. Amerykańska firma zdradziła nam już sporo informacji na temat urządzenia. Teraz docierają do nas plotki, według których Xbox ma być wyposażony w kamerę 4K do streamowania.

O Xbox Scarlett wiemy, że konsola będzie wyposażona w procesor AMD Zen 2, kartę graficzną AMD Navi z obsługą ray tracingu oraz szybki dysk SSD, który może pełnić rolę pamięci VRAM dla GPU. Urządzenie ma być 4-krotnie wydajniejsze od Xboxa One X. Microsoft położył spory nacisk na liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Dodatkowo konsola będzie w pełni wstecznie kompatybilna tak z grami, jak i akcesoriami. Ale czy to wszystko?

Zobacz: PlayStation i Xbox Scarlett będą wymagały stałego podłączenia do Internetu?

Według niepotwierdzonych informacji Xbox Scarlett ma być wyposażony w kamerę 4K w zestawie. Nie będzie to Kinect 3.0. Ma to być gadżet przeznaczony do streamowania. Kamera ma generować zaledwie 2 klatki opóźnienia w porównaniu z obrazem z gry. To poziom kompletnie niezauważalny dla żadnego człowieka, więc w praktyce wszystko powinno być idealne zsynchronizowane.

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett nie zwiększą kosztów produkcji gier

Microsoft chce (podobno) w ten sposób jak najwięcej osób nakłonić do streamowania na ich własnej platformie – Mixerze. Firma wierzy, że w ten sposób więcej osób zaznajomi się i przyzwyczai się do ich ekosystemu, co przełoży się na sprzedaż gier, a także usług Xbox LIVE czy też Xbox Game Pass. Ale na razie to tylko plotki. Ciekawe, ale jednak tylko plotki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGizmodo
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię