Strona głównaGryKolejna sesja AMA z pracownikiem Valve. Firma nie będzie słuchać społeczności?

Kolejna sesja AMA z pracownikiem Valve. Firma nie będzie słuchać społeczności?

John McDonald – pracownik Valve, który zajmuje się między innymi CS:GO, urządził kolejną sesję AMA na Twitterze. Gracze z całego świata mogli zadawać mu pytania o Counter-Strike’a.

Zamierzacie naprawić system otrzymywania obrażeń od granatów? Tak, aby małe stopnie nie blokowały otrzymywania obrażeń.

Ten problem jest wyjątkowo ciężki w grach 3D. Jest wiele dziwnych przypadków, które sprawiają, że sprawy się komplikują, np. bardzo cienkie ściany. Myślę, że aktualny stan rzeczy jest najlepszy z dotychczasowych, pomijając niektóre przypadki wymagające drbobnych poprawek.

Chcę wiedzieć dlaczego Valve nie próbowało zrobić nic, aby na zawsze zbanować osoby złapane na cheatowaniu? Obecnie złapana osoba po prostu kupuje nowe konto i robi to znowu.

Myślę, że wystarczająco opisałeś ten problem. Jeżeli ktoś oszukuje, to permanentnie blokujemy jego konto. Jednak całkowite zbanowanie jest trudne. Nie pomaga blokowanie adresów IP, hardware’u, danych płatniczych lub emailów. Internet bardzo wszystko utrudnia.

Czy kiedykolwiek stworzycie dla społeczności system głosowania o następnej rzeczy, nad którą będziecie pracować?

Prawdopodobnie nie. Zazwyczaj nasze cele się nie pokrywają. Możecie wierzyć lub nie, ale naszym celem jest dostarczać najlepszą jakość wszystkim użytkownikom CS:GO tak teraz, jak i w przyszłości. Część z nich może w ogóle już nie grać. Ale większość z graczy myśli (słusznie!) o tu i teraz.

Czy zastanawialiście się nad zaimplementowaniem w CS:GO ubershadera?

Zdecydowanie nad tym myśleliśmy. Nasz silnik nie pracuje w taki sposób, w jaki preferują nowe karty graficzne. W większości cieszymy się z obecnej wydajności, ale ta droga jest bardzo interesująca, o ile będziemy robić coś w tym kierunku.

Jakie są twoje przemyślenia nt. sezonów w CS:GO? Może rotacja map byłaby zależna od sezonu oraz głosowania społeczności?

Zaznaczam, że jest to tylko moja opinia. Nie jestem fanem sezonów. Wiem, że są one np. w Overwatchu, ale według mnie powoduje to, że wiele osób sprawdzi grę i nigdy więcej do niej nie wraca. Nie wiem czy jest inny sposób, który by to rozwiązał. Jednak nigdy nie mów nigdy.

Jakie komendy startowe są najlepsze?

Najlepsze komendy startowe, to brak komend startowych. Zostało to przetestowane przez deweloperów.

Tutaj znajdziecie odpowiedzi na wcześniejsze pytania, m.in. o Panorama UI, cheaterów i 128 tickrate.

Źródło: Reddit, Twitter

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię