Strona głównaGryAktualnościKolejny płatny celownik w COD: Black Ops 4. Jest popyt - trzeba...

Kolejny płatny celownik w COD: Black Ops 4. Jest popyt – trzeba zarabiać

I pyk! Kolejny płatny celownik w Black Ops 4. Pierwszy wywołał falę niezadowolenia, ale skoro Activision na spółkę z Treyarch decydują się na sprzedaż kolejnego, to najwyraźniej cieszył się od dużą popularnością.

Powtórzę tutaj z grubsza to, co pisałem przy okazji wprowadzenia pierwszego płatnego celownika w Black Ops 4. Kupujemy grę za ponad 200 zł, a producent każe nam płacić za celownik do pistoletu jednego dolara. Dolar to może niedużo, ale jak mawiają najbardziej zaciekli klienci infolinii operatorów komórkowych – tu nie o grosz chodzi, tu chodzi o zasadę!

Zasada jest jednak taka, że pomimo fali oburzenia, gracze raczej musieli kupować celownik kolimatorowy za dolara za sztukę, bo teraz Activision za kolejnego dolara chce sprzedawać celownik Cyclops. Czyli taki niepełny okrąg z kropeczką w środku:

Tym razem jednak nie ma już żadnej promocji. Celownik kolimatorowy był przynajmniej na początku przeceniony o 50%, tym razem od razu trzeba zapłacić całego dolara.

Black Ops 4 sprzedał się zapewne w ponad 4,5 mln egzemplarzy (4,2 mln w listopadzie 2018 roku). Ile osób gra online? Tego niestety nie wiemy. Ale nawet niech będzie to tylko 100 tys. i niech każdy z nich kupi sobie po celowniku za dolara. Czysty biznes. Poza tym, w końcu mówimy tutaj o Activision. Czy ktoś chciał coś za darmo? Aż chce się powiedzieć:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię