Strona głównaWiadomościHardwareNowa seria dysków Western Digital SN750 dla hardcore’owych graczy

Nowa seria dysków Western Digital SN750 dla hardcore’owych graczy

Western Digital zaprezentował dzisiaj nowe dyski SSD M.2 NVMe Black SN750, o pojemności do 2 TB przeznaczone dla wymagających graczy. Nowe modele charakteryzują się dużymi prędkościami transferu, zwiększoną energooszczędnością oraz optymalizacją, która pozwoli graczom na przyjemniejszą rozgrywkę.

Do sprzedaży trafią modele o pojemności od 250 GB do 2 TB. Według informacji producenta modele o pojemności 500 GB oraz 1 TB uzyskują prędkości odczytu sekwencyjnego na poziomie do 3 470 MB/s oraz zapisu sekwencyjnego do 3 000 MB/s. Sugerowana cena SN750 w zależności od pojemności wynosi od ok. 80 do 500 dolarów. Każdy z nich wyposażony jest w 16 modułów pamięci flash. W wersjach od 500 GB za odprowadzanie nadmiaru ciepła odpowiedzialny będzie dodatkowy radiator.

Zobacz: WD Black 500 GB SSD M.2 – test czarnego dysku

Wraz z urządzeniem WD przygotował również oprogramowanie pozwalające na dopasowanie ustawień parametrów pracy do własnych potrzeb. Pozwoli to na uruchomienie trybu niskiego poboru mocy wydłużającego jego żywotność. Z kolei tryb „GRY” ma zapewnić stałą wysoką wydajność.

Jak powiedział Eyal Bek na temat nowego urządzenia:

Bardziej intensywna i dłuższa gra wymaga również dobrej wydajności termicznej, w szczególności dotyczy to wydajnych dysków SSD NVMe. Podnieśliśmy poprzeczkę dla pamięci masowych, aby dać hardcore’owym graczom przewagę nad innymi.

Nowe dyski mają trafić na półki sklepowe wiosną tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię