Strona głównaEsportKolejny ważny turniej League of Legends zagości w Polsce

Kolejny ważny turniej League of Legends zagości w Polsce

European Masters 2018 to zaplecze rozgrywek LCS – odpowiednik niedawnego League Challenger Series. W startującej właśnie edycji nowych rozgrywek wystąpi 26 drużyn, a pula nagród to 150 tysięcy euro oraz prawo awansu do LCS.

W European Masters 2018 wystąpić mogą wszystkie półprofesjonalne drużyny z Europy. Rozgrywki rozpoczęły się od fazy wstępnej wiosennej edycji, a już za kilka dni bo 14 kwietnia ruszy faza grupowa. Ta potrwa do 17 kwietnia, potem przyjdzie czas na play-offy, które rozegrane zostaną pomiędzy 19 a 22 kwietnia. Finały zaplanowano na 28 i 29 kwietnia – te odbędą się w Haymarket Theatre w Leicester, w Anglii.

Teraz kilka informacji ważnych z punktu widzenia polskich fanów oraz zawodników. Po pierwsze, w European Masters będzie można wziąć udział dzięki awansowi z ESL Mistrzostw Polski. A po drugie – finały letnich rozgrywek EM odbędą się w Polsce, a ich organizatorem będzie ESL Polska. Póki co nieznana jest ani data, ani miejsce rozegrania turnieju, choć osobiście stawiałbym na Katowice. Więcej informacji na temat European Masters 2018 można znaleźć na eumasters.gg.

Jak sądzicie, czy w finale rozgrywanym w Polsce zobaczymy jakąś polską ekipę?

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię