Strona głównaWiadomościKomputery z procesorami AMD nie uruchamiają się po aktualizacji Meltdown/Spectre

Komputery z procesorami AMD nie uruchamiają się po aktualizacji Meltdown/Spectre

Meltdown i Spectre to jeden z największych i najpoważniejszych luk w zabezpieczeniach w historii komputerów. I chociaż AMD zapewniało, że ich układy zostaną dotknięte przez poprawkę w najmniejszym stopniu, to prawda okazała się zupełnie inna. Wiele komputerów z czerwonymi procesorami nie uruchamia się po aktualizacji.

Forum Microsoftu zalane zostało skargami użytkowników, którzy po wgraniu aktualizacji zapobiegającej Meltdown i Spectre nie mogą uruchomić swoich komputerów. Okazuje się, że sprawa dotyczy osób, które w swoich komputerach mają procesory AMD. Dlaczego problem dotyczy tylko układów Czerwonych?

– Rzeczywiście niektórzy użytkownicy z procesorami AMD nie są w stanie uruchomić swoich komputerów po zainstalowaniu aktualizacji zabezpieczeń systemu Windows. Nasze śledztwo wykazało, że niektóre układy AMD nie są zgodne ze specyfikacją, która została dostarczona do Microsoftu, aby opracować zabezpieczenia przed Meltdown i Spectre – powiedział rzecznik Microsoftu.

Microsoftu wstrzymał aktualizacje wszystkich komputerów z procesorami AMD, aby kolejne sprzęty nie zostały dotknięte przez usterkę. W tym momencie obie firmy ściśle współpracują, aby pomóc wszystkim użytkownikom. Wkrótce do dystrybucji ma trafić kolejna wersja aktualizacji, która nie będzie powodować problemów z uruchomieniem komputerów. Microsoft na swoich stronach opublikował też poradnik, jak włączyć popsute PC-ty.

Sytuacja wydaje się nieco absurdalna. Dwie wielkie firmy – AMD i Microsoft – nie są w stanie wspólnie opracować aktualizacji, która nie powodowałaby problemów z uruchomieniem komputerów. Pocieszające jest to, że sprawa dotyczy przede wszystkim starszych układów, które już rzadko są używane. Nie zmienia to faktu, że obie firmy zaliczyły niezłą wtopę i to po tym, jak AMD zapewniało, że Meltdown i Spectre nie jest dla nich wielkim problemem.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię