Strona głównaWiadomościSamsung pokazał nową generację pamięci HBM2. Dużo szybszą generację

Samsung pokazał nową generację pamięci HBM2. Dużo szybszą generację

Samsung zaprezentował nową generację pamięci HBM2, która jest dużo szybsza od dotychczasowych rozwiązań. Przy maksymalnej pojemności 32 GB oferuje przepustowość na poziomie nawet 1,2 TB/s.

Nowe pamięci HBM2 Samsunga zostały zaprezentowane w Las Vegas, w trakcie odbywających się tam targów CES 2018. Koreańska firma swoje rozwiązanie określiła mianem Aquabolt. Nowe pamięci są szybsze o tych, które aktualnie są wykorzystywane w kartach graficznych. Dużo szybsze!

Nowe pamięci Samsunga mogą być układane w stosach po 8 GB każdy. Maksymalnie na karcie graficznej mogą być cztery takie stosy, co daje 32 GB pamięci VRAM. Osiągają one przepustowość 300 MB/s na każdy pin, co przy 1024-bitowym interfejsie daje 307 GB/s na stos. Przy 32 GB (czterech stosach) daje to w sumie przepustowość aż 1,2 TB/s, co jest wynikiem niezwykle imponującym. Co ważne, udało się to osiągnąć przy napięciu wynoszącym zaledwie 1,2 V.

Jeszcze nie wiadomo, czy nowe pamięci HBM2 Samsunga trafią do jakiś kart graficznych. Ale jest na to spora szansa. W końcu Koreańczycy są liderem rynku i dostarczają swoje rozwiązania do wielu producentów.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię