Strona głównaKonsoleKoniec Oyua – gracze mają niewiele czasu na pobranie gier ze swojej...

Koniec Oyua – gracze mają niewiele czasu na pobranie gier ze swojej biblioteki

Ouya, pierwsza konsola z systemem Android, ulubieniec akcji crowdfundingowych, w przyszłym miesiącu ostatecznie kończy swój żywot. Informacje o zakończeniu projektu przekazał Razer, obecny właściciel. Gracze chcący zachować swoje tytuły muszą je szybko pobrać z serwisu.

Jakiś czas temu Ouya z powodu wielu opóźnień i kłopotów finansowych została przejęta przez Razer. Nowy właściciel nie robił zbyt wiele ze swoim nowym zakupem, przez co projekt podupadał. Dodatkowy rozwój usług strumieniowej rozgrywki ostatecznie dobił projekt. Ostatecznie Ouya zostanie zamknięta 25 czerwca 2019. Po tej dacie gracze nie będą mieli już dostępu do swojego konta ani gier.

Zobacz: PlayStation 5 w Polsce zadebiutuje w innym terminie niż w USA?

Jak zachować dostęp do gier w Ouya?

Informacja zakończeniu działalności Ouya pojawiła się na stronie pomocy technicznej Razer. Możemy tam przeczytać:

Twoje konto zostanie wyłączone 25 czerwca 2019. Po tej dacie nie będziesz mieć już dostępu do swojego konta, gier na serwerze, wcześniej zakupionych tytułów ani możliwości zakupu nowych. Będziesz nadal mieć dostęp do pobranych gier. Użytkownicy powinni pobrać gry przed 25 czerwca 2019, aby nie stracić do nich dostępu.

Zobacz: Sony pokazuje, o ile PlayStation 5 będzie szybsze od PlayStation 4

Jak informuje Razer cześć tytułów, które po uruchomieniu komunikują się z serwerem w celu potwierdzenia jej zakupu również przestanie być dostępna, po zamknięciu usługi. Wyobraźcie sobie, że Steam tak nagle pada i trzeba pobrać wszystkie gry z biblioteki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcerazer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię