Strona głównaWiadomościHardwareKoniec wsparcia dla Nvidia 3D Vision i mobilnych kart Kepler

Koniec wsparcia dla Nvidia 3D Vision i mobilnych kart Kepler

Producenci sprzętu często są pobłażliwy dla osób korzystających z ich starszych rozwiązań i mocno przeciągają okres wsparcia starych technologii. Czasem trzeba powiedzieć stop, jak Nvidia w przypadku 3D Vision i mobilnych układów Kepler.

Mogę się założyć, że większość z Was kojarzy technologię 3D Vision z panelu ustawień Nvidia, ale zapewne nigdy z niej nie korzystaliście. To technologia, która zadebiutowała w 2008 roku i pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu. Do tego potrzebne są jednak specjalne okulary oraz monitor 3D Vision Ready. Czy kiedykolwiek widzieliście kogoś, kto z tego korzysta?

Zobacz: Nvidia idzie na zakupy. Chcą wydać 7 miliardów dolarów na jedną firmę

Ostatni sterownik obsługujący 3D Vision pojawi się w kwietniu 2019 roku, a do 2020 roku udostępniane będą już tylko poprawki krytyczne.

W taki samo sposób, również w kwietniu 2019 roku zakończy się wsparcie dla mobilnych układów graficznych z rodziny Kepler. To stare i dzisiaj bardzo rzadko spotykane układy, a wśród najpopularniejszych warto wyróżnić modele GeForce GTX 880M oraz GeForce 920M.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

  1. Pobłażliwi?? Ja z tego korzystam. Wydali cały system z okularami 3D itd. ledwie 10 lat temu, który wciąż świetnie by działał (i działa – zaocznie), gdyby nie nagłe olanie wsparcia gier i sprzętowego (np. projektory – super sprawa, tylko nie reklamowana) i nastała cisza z ich strony na ten temat już ładnych parę lat temu, niedługo po debiucie. Ludzie muszą sobie sami radzić z uruchamianiem gier, modyfikacją itd. A system był naprawdę dobry i robił wrażenie. To samo z tv 3d. Zupełnie nie rozumiem tego…. Wystarczy wejść na forum, że takich ludzi jest jednak sporo….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię