Strona głównaWiadomościHardwareNvidia idzie na zakupy. Chcą wydać 7 miliardów dolarów na jedną firmę

Nvidia idzie na zakupy. Chcą wydać 7 miliardów dolarów na jedną firmę

Przejmowanie mniejszych firm przez wielkich graczy rynku nowych technologii nie jest niczym nadzwyczajnym. Jednak sytuacja, w której Nvidia zamierza wydać aż 7 mld dolarów jest już warta wspomnienia. Jeśli dojdzie do skutku to będzie to największy zakup w historii Zielonych.

Sprawa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale anonimowy informator (podobno bardzo wiarygodny) poinformował telewizję CNBC, że Nvidia zamierza kupić firmę Mellanox. Transakcja miałaby się zamknąć w kwocie 7 mld dolarów, co byłoby największym przejęciem w historii Zielonych. Rozmowy są na razie poufne, ale jest szansa, że jeszcze dzisiaj wszystko zostanie oficjalnie potwierdzone.

Zobacz: Nvidia i AMD mają problemy ze sprzedażą swoich kart graficznych

Mellanox to firma, która zajmuje się produkcją zaawansowanych sprzętów do centrów danych i serwerów. W piątek jej wartość rynkowa oscylowała w okolicach 6 mld dolarów, więc można powiedzieć, że Nvidia zamierza lekko przepłacić. Co ciekawe, Zieloni nie są jedyną marką, która chciała kupić Mellanox. Do przejęcia szykował się również Intel, ale wygląd na to, że został uprzedzony przez rywala.

Chęć zwiększenia udziału na rynku centrów danych i serwerów nie powinno dziwić. W 2018 roku ten segment odpowiadał aż za 1/3 przychodów Nvidii. Jako ciekawostkę warto podać, że za podobną kwotę (7,2 mld dolarów) Microsoft w 2013 roku kupił mobilny biznes Nokii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię