Strona głównaWiadomościHardwareKopalnia kryptowalut z RTX 3080 w bagażniku BMW

Kopalnia kryptowalut z RTX 3080 w bagażniku BMW

Jeżeli zastanawiacie się dlaczego w sklepach nie ma kart graficznych nowej generacji, a jeżeli są to ich ceny zwalają z nóg to kolejny raz odpowiedzią są górnicy. Jedna z takich górniczych maszyn z RTX 3080 została upakowana w wysokiej klasy BMW.

Jakiś czas temu jeden z górników denerwował graczy prezentując w sieci swoją kopalnię złożoną z 78 kart GeForce RTX 3080. Tym razem jej twórca, Simon Byrne poszedł jeszcze dalej i zbudował przenośną kopalnię złożoną z RTX 3080 i upakował ją do bagażnika BMW i8. Samochód od 0 do 100 przyśpiesza w 4,5 sekundy. Jest to zatem najszybsza kopalnia, nie mylić z najbardziej wydajną.

Zobacz: Gainward GeForce RTX 3070 Phantom GS – test karty graficznej

RTX 3080 BMW i8

Ekipa Tom’s Hardware skontaktowała się z Byrne’em żeby potwierdzić autentyczność tej konstrukcji. Okazuje się, że jak najbardziej jest funkcjonalna i do tego powstała tylko i wyłącznie żeby wkurzać graczy. Jak się okazuje moc akumulatora i8 jest wystarczająca, aby zasilić małą farmę zbudowaną z RTX 3080. Samochód może generować 3500 W, farma z kolei potrzebuje zaledwie 1500 W. Jedyny problem to konieczność pozostawienia otwartego bagażnika podczas jazdy, żeby platforma się nie przegrzała. Całość podłączona jest za pośrednictwem falownika.

RTX 3080 BMW i8

Macie zatem odpowiedź dlaczego w sklepach brakuje kart. Pocieszenie jest takie, że w końcu ten cyrk się skończy tak jak kilka lat temu.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię