Strona głównaWiadomościHardwarePierwszy komputer Apple 1 na sprzedaż na 5,6 mln zł

Pierwszy komputer Apple 1 na sprzedaż na 5,6 mln zł

Na amerykańskim portalu aukcyjnym pojawiła się oferta sprzedaży pierwszego komputera Steve’a Jobsa i Steve’a Wozniaka – Apple 1. Ceno wywoławcza to, zaledwie 1,5 mln dolarów.

Pierwszy komputer Apple 1 został zaprojektowany przez Steve’a Wozniaka, a dzięki Steve’owi Jobsowi wszedł do sprzedaży w piekielnej cenie 666,66 dolarów w 1967 roku. Wyprodukowana około 200 sztuk tego komputera, z czego podobno 175 sztuk trafiło do sprzedaży. W odróżnieniu od pozostałym komputerów z roku 1967 Apple 1 oferowany był jako w pełni złożony komputer z klawiaturą i monitorem, a nie zestaw do samodzielnego montażu. Sercem tego komputera był procesor MOS 6502 i 8 KB RAM.

Sprzedawca do kupna tego komputera zachęca potencjalnych kupujących tym, że jest to jeden z pierwszym 50 egzemplarzy, które były złożone przez założycieli firmy. Dodatkowo z komputerem otrzymamy przez Steve’a Jobsa telewizor Sony TV-115, który służy za monitor. Co więcej, zachowany egzemplarz jest w nienagannym stanie, ponieważ przechowywany był w kontrolowanych warunkach. Jedyne co zostało zmodyfikowane w tym egzemplarzu to złącza klawiatury i wideo, zostały po prostu odnowione.

Komputer jest oryginalny, co potwierdza ekspert Corey Cohen, a sam sprzedający mówi, że kupił do w 1978 w kanadyjskim sklepie za kilka stów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię