Do sieci trafia coraz więcej przypadków z błędem systemu wynikającym z konfliktu sterowników z DisplayPort. Nvidia natychmiast zareagowała i wypuściła odpowiedni firmware.

Problemy ze stabilnością systemu mogą spotkać każdego użytkownika, który podłączył monitor z kartą graficzną z rodziny GeForce Pascal lub Maxwell przez złącze DisplayPort w wersji 1.3 i 1.4. Według zgłoszeń osób zmagających się z zaistniałą sytuacją, gros błędów objawia się spowolnieniem systemu operacyjnego lub jego kompletnym “wygaszeniem”, co uniemożliwia swobodną pracę. System może również dziwnie reagować w trakcie bootowania, a także permanentie zawieszać się bez konkretnego powodu.

Jeśli korzystacie ze wspomnianego złącza, to wcale nie musicie zamieniać przewodów na HDMI. Receptą na zło wyrządzone przez DisplayPort jest najnowszy pakiet Nvidii, który aktualizuje BIOS GPU. Pamiętajcie jednak, że oferowany firmware jest przeznaczony tylko dla konkretnej grupy osób z kartami Nvidii z serii 10xx i 9xx.

  

Pakiet możemy pobrać ręcznie ze strony producenta. Po jego instalacji narzędzie automatycznie wykrywa, czy zamontowana karta graficzna wymaga aktualizacji sterowników. W tym czasie najlepiej nic nie naciskajcie i módlcie się, by nie odcięli Wam prądu, bo złe nadpisanie BIOS-u może skończyć się uszkodzeniem karty i drogą naprawą.         

Źródło: wccftech.com

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię